tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Doteky věčné krásy

datum akce 3.4.2017, před 11 měsíci | vytvořeno: 15.3.2017, před 11 měsíci v rubrice Aktuálně Prodejní výstava archeologických reprodukcí

Prodejní výstava v čítárně KBBB od 3. 4. do 26. 5. 2017.

O umění se říká, že má zázračnou moc spojovat člověka s člověkem a schopnost promlouvat přímo k srdci, probouzet vyšší a ušlechtilejší city. Výstava „Doteky věčné krásy“ je snahou o toto propojení a o otevření „vnitřních očí“, které jsou často důležitější než ty „vnější“.

Nová Akropolis vytvořila v rámci Ateliéru Minerva ojedinělý styl ve zpracování archeologických reprodukcí. Členové ateliéru ručně vyrábějí více než 150 motivů ze starodávných kultur Řecka, Egypta, Říma, Orientu, Jižní a Střední Ameriky, stejně jako i motivy z Čech a Moravy.

Z reprodukcí vyrobených v Ateliéru Minerva byly ve spolupráci s Oddělením dokumentace tyflopedických informací Technického muzea v Brně vybrány ty, které jsou dostatečně plastické a hmatově výrazné, aby umožnily nevidomým i slabozrakým vytvořit si představu o umění našich předků a jejich ztvárnění krásy.Stručný obsah aktuality včetně odkazu na tuto stránku.
Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři