Hradišťské sluníčko vyhlásilo výsledky literární a výtvarné soutěže

vytvořeno: 18.6.2018, před 6 roky v rubrice Aktuálně Píšu povídky, píšu básně... a Ex-libris 2018 znají vítěze

Velkým setkáním mladých autorů a výtvarníků začalo pondělní dopoledne v kině Hvězda. I letos jsme zde ocenili ty nejlepší z našich mladých tvůrců. Motivace zvířecí říší zaujala 238 dětí, do soutěže Ex-libris dorazilo prací 249. Zcela zaplněné kino potleskem odměnilo všechny vítěze a odměnou všem byl pak film Strážci galaxie 2. Zároveň s dětmi převzala diplom za neutuchající spolupráci a propagaci knihovny dlouholetá dobrovolnice paní Olga Švecová.

Nejlepší práce z okresního kola postoupily do kola krajského. V konkurenci dětí ze Zlína, Vsetína a Kroměříže se naše děti neztratily, sedm z nich si v úterý 5. června v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně převzalo svá ocenění.

1. června se pak v Zrcadlové kapli pražského Klementina stala rytířkou Řádu krásného slova absolutní vítězka okresního i krajského kola Valentýna Karafiátová. I jí moc gratulujeme!