Hrát hry a přitom trénovat mozek?

datum akce 12.10.2016, před 8 roky | vytvořeno: 12.10.2016, před 8 roky v rubrice Aktuálně Přijďte to k nám zkusit!

V čítárně naší knihovny si můžete nejen půjčit časopisy, CD, vyřídit si maily, ale také zlepšit paměť, orientaci v prostoru nebo třeba zrychlit reakce. Připravili jsme si pro vás totiž speciální bonus v podobě zábavných počítačových her, které zlepšují kognitivní funkce. Tak je přijďte vyzkoušet.

Jen tak si sednout, skládat puzzle, rybařit, počítat zběsilé kapky a ještě u toho trénovat mozek – to zní jako sen. O propojení zábavy a trénink mozku se už dva roky stará on-line projekt Mentem, který nabízí již 25 speciálních her pro trénování mozku. A všechny si u nás můžete zahrát.

Z nabídky si můžete přesně vybrat, jakou funkci chcete zlepšit, ať už je to krátkodobá paměť, prostorová orientace, zlepšení pozornosti, početní dovednosti nebo třeba zvyšování soustředěnosti…

Každá hra je zaměřená na něco jiného a po vyzkoušení pár her sami uvidíte, co vám dělá největší problém. Hry nejsou těžké na pochopení, najdete mezi nimi klasiky jako je pexeso či tetris a pak hry méně známé, upravené pro potřeby tréninku mozku.

Hry pomáhají oddálit zhoršování kognitivních funkcí při některých onemocněních, například při Alzheimerově chorobě. Trénovat mohou senioři, osoby po úrazech či onemocněních, děti, ale také zdraví lidé, kteří chtějí být lepší, výkonnější a soustředěnější.

A nemyslete si, že to je úplná brnkačka! Vždy když dokončíte hru, program vám ukáže anonymní srovnání s ostatními hráči – zpočátku se vám možná vaše umístění nebude líbit, ale při pravidelném tréninku budete brzy na špici.

Až si k nám půjdete půjčit knížky, tak Mentem vyzkoušejte – váš mozek si určitě pořádnou péči zaslouží.