Katalogizace knih, vyhledávání v katalozích

Katalogizace knih, vyhledávání v katalozích - odkazy

Portál Knihovny.cz

České knihovny na jednom místě. Jednotný přístup ke službám českých a moravských knihoven - komukoliv, odkudkoliv a kdykoliv. Na tomto portálu můžete prohledávat katalogy všech zapojených knihoven z jediného vyhledávacího řádku.

Souborný katalog České republiky (Caslin)

Báze obsahuje záznamy českých a zahraničních tištěných monografií, speciálních druhů dokumentů a seriálů dostupných v přispívajících knihovnách České republiky. Báze se stále plní a upravuje.

SKAT

Souborný katalog uživatelů knihovních systémů Lanius a Clavius.

České MDT On-line

Česká standardní verze klasifikačního systému MDT. Služba je určena knihovníkům, badatelům a studentům v oborech knihovnictví a informatika, obsah služby ani jeho části nelze využít ke komerčním účelům.

Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy (TDKIV)

Oborová výkladová terminologická databáze. Obsahuje několik tisíc záznamů, průběžně je aktualizována.

Dotazy ke katalogizaci

Katalogizační pravidla, vyhledávání v dotazech.