tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Mařatice: Hravá angličtina pro děti i maminky

datum akce 20.1.2017, před 7 měsíci | vytvořeno: 10.10.2016, před 10 měsíci v rubrice Aktuálně Zahajujeme nový cyklus s Mgr. Vladimírou Černou určený pro děti ve věku 1-3 let


Do knihovny v Mařaticích často míří rodiče s malými dětmi. Velmi známý je cyklus Veselým hraním k rozvoji s Jankou Ondruškovou (který pokračuje 30. listopadu v 16 hodin a potom každých 14 dnů) - jako novinku vám nabídneme Hravou angličtinu pro děti a jejich rodiče, kterou bude lektorovat Mgr. Vladimíra Černá. Akce je určena pro batolátka ve věku 1 až 3 let a jejich rodiče. Agličtina bude každých 14 dnů, není nutno se hlásit na kompletní kurz.  Lekce bude vždy v rozsahu 45 minut, další čtvrthodina bude konverzace v angličtině s rodiči.


Možná si ale říkáte, proč tak malé děti vystavovat cizímu jazyku -

Mgr. Vladimíra Černá k tomu říká:

Žijeme v zemi, kde máme jeden úřední jazyk a děti nebývají v běžném životě vystaveny jinému jazyku než své mateřštině.


Přesto právě v takto raném věku jsou smysly a mozek dítěte připraveny přijímat další jazyky způsobem, který se pak už nikdy v životě neopakuje. Ucho dítěte je otevřeno a mozek je schopen jen zhruba do šesti let věku vytvářet různé fonetické systémy na základě zvukových vjemů. Zkušeností s cizím jazykem se vytváří nové oblasti a vzorce chápání, na rozdíl od pozdějšího učení, kdy se nový jazyk snažíme uchopit vzorci již vytvořenými.


V tomto období, pokud je splněna podmínka bezpečného a emočně uspokojujícího prostředí, přijímá dítě další jazyk jako zcela přirozenou součást lidské komunikace, neexistuje stud, zmatek.


V našich lekcích je proto na prvním místě uvolněná atmosféra, zábava, pobyt ve společnosti dalších dětí a rodičů, který je pro nás všechny přínosem. Angličtina není prostředkem, ale cílem, děti tedy nejsou uměle upozorňovány na to, že teď se právě učí angličtinu, ale učí se zpívat písničky, reagovat v rámci her, čteme si knížky, kreslíme, hrajeme si s hračkami. A jen tak mimochodem během lekce nezazní jiný jazyk než angličtina. Anglicky se mezi sebou dorozumíváme během lekce také my, dospělí. A to bez ohledu na to, jakou kdo máme úroveň znalostí; domluva „rukama-nohama“ je naprosto v pořádku. Děti to berou jako samozřejmost a mimochodem se tím učí, že angličtina není jen na hraní, ale i ke komunikaci mezi dospělými, a že naše krásná čeština není jediným jazykem v jejich světě.

Tak s dětmi přijďte, angličtinka bude pro vás i pro ně velký přínosem!


Kdy: Pátek 9. prosince v 9.30

Kde: Knihovna Mařatice, 1.Máje 60

Cena jednotlivé lekce: 80 KčMohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři