tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Odkazy pro inspiraci

Různé - užitečné odkazy pro knihovny

  

Vybavení knihoven - Ceiba – TÚK

Knihovnické tiskopisy, pomůcky, regálové systémy, doplňky.

Databanka besed - http://www.rkka.cz/KVC/

Seznam může posloužit jako prvotní materiál pro vytvoření své vlastní besedy.

Databanka vzdělávacích knihovnických programů - http://www.knihovnici.kjm.cz/

Databanka slouží pracovníkům knihoven, kteří po přihlášení, mohou zveřejňovat, sdílet a hodnotit lekce, vzdělávací programy, besedy a další typy programů, které knihovny realizují pro své uživatele (od dětí, přes dospělé až po seniory a další cílové skupiny).

Čtenářské kluby - zpracované výukové lekce pro žáky základních škol. Inspirace pro knihovníky, kteří pořádají besedy nad knihami pro dětské čtenáře. Spousta krásně zpracovaných lekcí a jiných podpůrných materiálů -  http://new.ctenarskekluby.cz/co-nabizime/lekce

Metodické listy k besedám a lekcím - http://metodika.knihovna.cz/metodika

Projekt studentů Informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Na stránkách můžete najít inspiraci k besedám a své vlastní metodické listy sdílet s ostatními.

Besedník Ivony Březinové - www.besednik.cz

Internetový portál sdružující autory "na cestě" rozjela spisovatelka Ivona Březinová a podporuje ho i Národní knihovna.  Umožňuje knihovnám a školám snadno a rychle získat kontakty na lidi, kteří jsou ochotni pořádat besedy, veřejná čtení, workshopy a přednášky.

Užitečné a volně dostupné on-line nástroje pro knihovníky - http://nastroje.knihovna.cz/

Pro­jekt nástroje.knihovna.cz má za cíl sbí­rat, tří­dit, popi­sovat a nabízet vám online nástroje, které se povalují po internetu a mohou vám uči­nit život aspoň o něco málo lehčí a zábavnější.

Tisíc knih - http://www.tisicknih.cz/

Na první pohled velmi jednoduchý a graficky střídmý web s názvem Tisíc knih je věnovaný stejnojmenému projektu - po zadání názvu knihy vám doporučí dalších 1000 titulů, které by se vám mohly líbit.
Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři