tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Hradišťské sluníčko 2022

datum akce 13.6.2022, před 12 měsíci | vytvořeno: 17.6.2022, před 12 měsíci v rubrice Aktuálně minifestival k podpoře dětského čtení letos proběhl od 13. do 17. června

I když se minifestival k podpoře dětského čtení Hradišťské sluníčko konal v týdnu 13. - 17. června 2022, sluníčko nám vysvitlo mnohem dříve. Již v úterý 7. června jsme se zúčastnili slavnostního vyhlášení krajského kola literární soutěže, kam postoupili ti nejlepší psavci z kola regionálního. V pondělí 13. června pak proběhlo vyhlášení kola regionálního.

Po celý týden pak patřila dopoledne v dětském knižním království všem prvňáčkům. Královny Hana, Lívia, Miroslava, Lenka a král Radovan společně s princeznami Aničkou a Šárkou přivítali prvňáčky základních škol našeho města mezi rytíře řádu krásného slova. Celkem bylo odpasováno na 400 dětí, kromě všech uherskohradišťských škol také prvňáčci ZŠ J. Bublíka v Bánově, ZŠ Jalubí, ZŠ Nedakonice, ZŠ Polešovice a ZŠ Mistřice. Odměnou všem byla kniha Dubánek a tajný vzkaz. Malí čtenáři slíbili, že budou knížky ochraňovat jako nejvzácnější poklad a budou rádi číst.

Tradiční večerníčky pozvaly na pohádku hlavně ty nejmenší. I když nás hned nadvakrát potrápilo počasí i letošní pohádková čtení proběhla po všech pět večerů! Dětské příběhy zazněly z úst Davida a Ireny Vackových, Petra Čagánka a v pátek se četlo česko-anglicky, tentokrát z knihy Modrý tučňák od Petra Horáčka. Podvečerní čtení jsme si opět všichni náramně užili! Vždyť jeden z nejkrásnějších okamžiků je právě čas strávený s dětmi při společném čtení pohádek.

Děkujeme všem malým i velkým posluchačům, hercům Davidovi, Irence i Petrovi za pohádky, Štěpánovi za hudební doprovod, králi Radovanovi, královnám Hance, Mirce a Lívii a princeznám Aničce a Šárce. A také těm, kteří překonali nástrahy letošního rozmarného počasí. Těšíme se zase za rok!

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři