tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Norsko: ztraceni mezi fjordy

datum akce 19.10.2022, za 23 dnů | vytvořeno: 7.9.2022, před 20 dny v rubrice Aktuálně Spatřete Norsko novýma očima s přednášejícím Tomášem Kůdelou.

Zveme vás na přednášku o Norsku, která se uskuteční v rámci Týdne knihoven ve středu 19. 10. 2022     v čítárně KBBB v 17:00 hodin.

Vstupné: 50 Kč

Spatřete Norsko novýma očima s Tomášem Kůdelou.

Sychravé počasí, tříštící se vlny a silný vítr. Tak nás vítá severní Atlantik. Zklidní se teprve v hlubokých tmavě modrých fjordech, kde plachetnice pomalu proplouvá mezi útesy a domečky rozsetými po pobřeží. Dronem zachycuji divokou přírodu a trnu hrůzou, aby opět nechtěl přistát na hladině.

Norskou přírodu nevydržíme jenom pozorovat z paluby. Vydáváme se do hor, kde některé úseky připomínají nezajištěnou ferratu. Dokážeme se přes sněhová pole vrátit zpět? Co když se vydáte na čtyřhodinovou procházku a místo ní vás čeká třináct hodin „vysokohorského jachtingu“?

Ukážu vám „kazatelnu“ Preikestolen zespodu od hladiny vody, z ptačí perspektivy se podíváme na fascinující záběry Geirangerfjordu a proletíme se i nad vodopádem Sedm sester.

Navštívíme také západní pobřeží Norska, kde na nás dýchne atmosféra řídce obydlených malebných ostrůvků. Nekonečná nádhera, v odlescích světla se měnící odstíny zelené a modré a opravdové ticho rozhostí klid v každém z nás.

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři