tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Přechod na nový systém Tritius

vytvořeno: 12.11.2021, před 2 měsíci v rubrice Aktuálně pro knihovny Od 13. 12. 2021 přechází knihovny připojené v regionálním systému Clavius REKS do nového AKS Tritius

Nový knihovní systém TRITIUS https://www.tritius.cz, je nástupcem systému Clavius. Přechod Knihovny BBB z Clavia na nový knihovní systém se dotkne i všech neprofesionálních knihoven regionu Uh. Hradiště. Ty budou převedeny ze současného Clavia REKS na systém Tritius REKS, čímž získají plnohodnotný systém.

Clavius REKS je produkt vycházející z knihovního systému Clavius a funkčnost knihovního systému Clavius REKS, který neprofesionální knihovny regionu používají (on-line katalog, výpůjční protokol, evidence periodik, aj.), je zajišťována v našem regionálním datovém centru.

Důvodem pro přechod na moderní verzi  knihovního systému je především to, že u systému Clavius skončil rokem 2020 jeho vývoj a také že stávající server knihovny již nevyhovuje nárokům nového systému.

Harmonogram převodu - ZMĚNA:

  • 1. 12. 2021 proškolení knihovníků. Školení proběhne v KBBB v prostorách čítárny od 9.00 do 11.00 a od 16:00 do 18.00 hod. (Jedná se o dvě identická školení, jen v různých časech). Přihlašovací formulář: https://forms.gle/kW42a8Uxg7QsjdUs7

S ohledem na platná nařízení MZ se mohou školení zúčastnit pouze osoby, které se prokáží certifikátem o dokončeném očkování nebo o prodělané nemoci COVID-19. Negativní ATG/PCR test je NEDOSTAČUJÍCÍ. Zakázána je také účast osobám, které vykazují klinické příznaky onemocnění.

  • Od 6. 12. 2021 bude pozastavena katalogizace a nebude možné chystat a expedovat soubory výměnného fondu.
  • Výpůjční protokoly Clavius REKS a on-line katalogy pro vyhledávání dokumentů budou funkční do soboty 18. 12. 2021 do 12:00 hod.
  • V pondělí 20. 12. 2021 start nového systému Tritius REKS. (V tento den vám budou zaslány nové přihlašovací údaje a nové odkazy do knihovního systému).
  • Leden 2022 – individuální proškolení knihovníků (po předchozí domluvě v KBBB).

Věříme, že vše půjde podle plánu a nenastanou žádné komplikace. I tak prosíme o Vaši trpělivost a spolupráci.

V případě dotazů pište a volejte.


Na tomto odkazu najdete veškeré uživatelské manuály k novému systému:
https://confluence.tritius.cz/display/TP

Doporučujeme k tisku:

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři