tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

2005

Jak probíhala letošní Noc s Andersenem? V uherskohradišťské knihovně se uskutečnil zvonečkový průvod masek, do kterého se zapojily stovky dětí nocujících nejenom v knihovně, ale i v místních základních školách. Za Knihovnou BBB zasadily děti společně se starostou města Liborem Karáskem pohádkový strom a zazpívaly dánskou píseň. Přímo v synagoze pak vystupoval kouzelník Jiří Hadaš, děti pozdravil živý Hans Christian Andersen v podání herce Josefa Kubáníka a pak už následovalo kasické čtení pohádek, starostova pohádka, chatování nebo vystoupení herců Slováckého divadla.


V tomto roce se poprvé na většině míst sázely pohádkovníky, které dostaly svůj oficiální latinský název Fabularius Anderseni. Desetiletý Honzík, který nocoval v uherskohradišťské knihovně, napsal: "Andersenův Pohádkovník je velice vzácný strom. Může se zasadit jen 1. dubna zaknihovnou, protože knížky pana Andersena dodají stromu sílu a zdravý vývoj. Strom pak dodává více pohádek. Čím více je v knihovně Andersenových knih, tím lépe se strom vyvíjí. Pak dává více a více pohádek."


V tomto roce obdržely právě za tento počin obě zakladatelky a organizátorky Noci, Hana Hanáčková a Mirka Čápová, dvě významná ocenění. A sice Výroční cenu Nadace českého literárního fondu a Cenu českých knihovníků :)

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři