tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Digitální odysea v knihovnách

datum akce 3.10.2022, za 6 dnů | vytvořeno: 9.9.2022, před 17 dny v rubrice Úvod Projekt zpřístupnění moderních technologií a digitální vzdělávání seniorům.

Knihovna BBB se zapojila do projektu Digitální odysea, který má lépe adaptovat seniory na dnešní dobu, v níž se stále více služeb digitalizuje. Cílem projektu je co nejvíce zpřístupnit moderní technologie a digitální vzdělávání seniorům, aby byli sebevědomější, samostatnější, mohli být více v kontaktu s rodinou a blízkými, zapojovat se do společenského života a získali nové možnosti, jak se vzdělávat.


Díky této službě získají možnost si vyzkoušet a bezplatně zapůjčit domů chytré zařízení s datovou SIM kartou. Dostanou podpůrné materiály, které je provedou základními úkony a vyškolený pracovník jim pomůže začít a poradí, když si nebudou vědět rady.


Služba je určena pro seniory 65+, kteří mají chuť a motivaci vydat se do online prostoru, ale neví, jak začít, nebo se obávají, že to nezvládnou.


Kurz Digitální odysea - Jak na chytrý telefon a tablet začíná od října 2022 a je pro zájemce zcela zdarma. Kurz bude probíhat ve čtyřech cyklech a účastníci si bezplatně a zábavnou formou osvojí řadu digitálních dovedností.


Zájemci o tuto službu se mohou hlásit v knihovně buď osobně, telefonicky na čísle 572 551 250 nebo

e-mailem: urbankova@knihovnabbb.cz.

Kapacita míst je omezena!


Moderní technologie si můžete užít v každém věku!


Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři