tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

ŠTĚPNICE: Druhé setkání s konverzační hrou Řekni mi

datum akce 7.11.2023, před 7 měsíci | vytvořeno: 19.9.2023, před 9 měsíci v rubrice Aktuálně Malá hra, se kterou zvládnete i velká témata.

V čase podzimního rozjímání bychom vás rádi po roce pozvali na druhé setkání s karetní hrou "Řekni mi“. Karetní hra Řekni mi pomáhá zdravotníkům, pečovatelům, sociálním pracovníků i studentům těchto oborů, zdravým i nemocným a jejich rodinám otevírat důležité životní otázky a diskuzi na téma hodnot a přání v souvislosti se závěrem života.

Pojďte se s námi zamyslet nad důležitými otázkami života, včetně odcházení.

Ke společnému povídání nad citlivými tématy vás srdečně zve Knihovna BBB a paliativní tým Uherskohradišťské nemocnice.

Úterý 7. listopadu 2023 v 16:30 v pobočce KBBB ve Štěpnicích, vstup volný.

V případě zájmu se, prosím, přihlaste: stepnice@knihovnabbb.cz, tel. 572 564 387


Konverzační karetní hra Řekni mi:

Z výzkumů víme, že většinu lidí někdy napadlo, co by si přáli v závěru svého života. Málokdo o tom ale někomu řekne. Komunikace o přáních v závěru života je pro mnohé náročná a většina z nás ji nechává až na poslední chvíli. Konverzační karetní hra Řekni mi pomáhá lidem otevírat důležité životní otázky a diskuzi na téma hodnot a přání v souvislosti se závěrem života. Vezměte si na pomoc malou hru, se kterou zvládnete i velká témata.

Konverzační karetní hra Řekni mi vychází z předlohy americké hry Hello (dříve My Gift of Grace).

Když se nám dostane hra do ruky, máme většinou představu, že o takových hlubokých a intimních věcech bychom mluvili jen s nejbližšími lidmi. Pravdou ale je, že o těchto věcech se snáze mluví s lidmi, se kterými si nejsme úplně blízko (kolegové v práci) nebo je dokonce neznáme (hraní na kurzech). Pokud si zkusíme zahrát s rodinou, má hra potenciál velkého dopadu do reálného života. Díky hře můžeme porozumět tomu, co naši nejbližší chtějí a až přijde chvíle, kdy budeme konfrontováni s koncem života, mohou nám informace ze hry pomoci situaci lépe zvládnout.

Více informací o hře Řekni mi se dozvíte zde.

https://reknimi.cz/
O hře

Většinu lidí někdy napadlo, co by si přáli v závěru svého života. Málokdo o tom ale někomu řekne. Komunikace o přáních v závěru života je pro mnohé náročná a většina z nás ji nechává až na poslední chvíli. Vezměte si na pomoc malou hru, se kterou zvládnete i velká témata.

 Konverzační karetní hra Řekni mi vychází z předlohy americké hry Hello (dříve My Gift of Grace). Hra pomáhá zdravotníkům, pečovatelům, sociálním pracovníků i studentům těchto oborů, zdravým i nemocným a jejich rodinám otevírat důležité životní otázky a diskuzi na téma hodnot a přání v souvislosti se závěrem života.

Pro některé “hra” o smrti a umírání může být na první pohled nedůstojná, protože se hraním her máme spojenou určitou banalitu a jednoduchost. Věříme, že pointou každé hry je shoda hráčů v tom hrát férově podle pravidel hry. Pravidla nastavují atmosféru, vstupy a výstupy hry, připravují zázemí pro hraní. A pokud je všichni dodrží, výsledkem je společné učení.

Pravidla Řekni mi byla vytvořena tak, aby hraní proběhlo v bezpečné atmosféře, která bude hráče motivovat opravdu hru hrát a nebát se prozkoumávat všechny její možnosti.

Nenechte se svést dojmem, že hře porozumíte, když se na ni podíváte, případně si přečtete pravdila a pár kartiček. Stejně tak jako třeba s pokerem – kdyby před vás někdo postavil karty a pravidla, poker byste nepochopili. Musíte si ho zahrát a jen tak získáte zážitek ze hry.

Na stejném principu funguje Řekni mi a chcete-li vědět, jestli opravdu funguje až při hraní, hru si zahrajte. Věříme, že po dohrání hry pochopíte, proč je to hra.


Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři