tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Grafický návod - MVS

Nevíte si rady s objednávkou v našem katalogu? Grafický návod vás naučí, jak na to.

Pokud si chcete objednat MVS nebo rezervovat konkrétní dokument či objednávku z depozitáře, nejprve je nutné se přihlásit do čtenářského konta v našem katalogu. Tento krok je pro knihovny nezbytný, aby bylo možné objednávku vytvořit.

Pro přihlášení použijte číslo čtenáře a PIN, který máte v knihovně nastavený a běžně používáte.

Pokud se Vám přihlášení do čtenářského konta nedaří, je třeba ověřit některý z údajů nebo zjistit, kde se stala chyba. V těchto případech se ozvěte telefonicky nebo e-mailem a problém vyřešíme.

Po přihlášení vyhledejte příslušný titul a pro jeho získání klikněte na tlačítko "MVS". Knihovny, na rozdíl od čtenářů, nemají tlačítko získej. Všechny objednávky se řeší přes tlačítko MVS a rovnou se zapisují do systému.

Pokud neproběhne nejprve přihlášení do čtenářského konta, systém automaticky nabízí tlačítko "získej", které slouží čtenářům. Knihovnám toto tlačítko nefunguje a objednávka se tedy nevytvoří!

Nyní můžete vytvořit novou žádanku na MVS vyplněním formuláře a kliknutím na tlačítko "odeslat".

Tlačítko MVS slouží knihovnám pro rezervace vypůjčených dokumentů, objednání z depozitáře nebo pro odložení z poličky (dříve bleskovka). 

Pokud se kniha vyskytuje ve více svazcích, nelze vybrat případné oddělení nebo pobočku, odkud knihu chcete, automaticky se vytvoří objednávka na všechny svazky. Žádanka přijde do oddělení pro dospělé a prioritně bude vyhledána v hlavní budově.  Pokud je např. kniha v hlavní budově vypůjčená a je volná např. v Mařaticích, můžete uvést do poznámky, prosím půjčit z Mařatic. Pokud nebude nic uvedeno v poznámce, automaticky bude vyhledána ve fondu v hlavní budově, případně se řadíte do fronty rezervací v hlavní budově.

Nyní máte žádanku úspěšně vytvořenou a můžete čekat na oznámení o jejím připravení a možnosti vyzvednutí.

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři