tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Hradišťské sluníčko rozsvítí knihovnu

datum akce 18.6.2018, před 2 roky | vytvořeno: 11.6.2018, před 2 roky v rubrice Aktuálně Malý festival k podpoře dětského čtení od 18. do 22. června 2018

Malý festival k podpoře dětského čtení chce pozvat děti, které zůstávají přes léto ve městě, k návštěvě knihovny i o prázdninách. Vždyť prázdninový čas je tou nejlepší dobou ke čtení!

Během celého týdne zve Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana malé i velké čtenáře na čtený večerníček na trávníčku u knihovny, od pondělí 18. června do pátku 22. června vždy v 18.00. A kdo letos bude číst pohádky? Těšit se můžete na herce Slováckého divadla Petru Staňkovou, Davida Vackeho a Jitku Hlaváčovou, ve čtvrtek nám pohádku zahraje nejstarší kašpárek na světě Karel Hoffmann a v pátek budeme číst dvojjazyčně česko-anglicky, ale taky scénicky.

V případě deště se večerníčky budou číst v knihovně.

V pondělí 18. června 2018 pozveme v 10.00 do kina Hvězda všechny mladé autory na vyhlášení výsledků dvou tradičních soutěží Píšu povídky, píšu básně ... a výtvarné soutěže Ex-libris 2018, tentokrát na téma ze zvířecí říše. Po slavnostním vyhlášení výsledků bude promítnut film Strážci galaxie Vol.2.

Pasováním prvňáčků na čtenáře slavnostně ukončíme celoroční společný projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka. Národního projektu se účastnily první třídy všech základních škol našeho města a také prvňáčci ZŠ J. Bublíka v Bánově, ZŠ Jalubí, ZŠ Nedakonice, ZŠ Polešovice a ZŠ Mistřice. Celkem bude odpasováno 391 dětí, které získají knihu Evelíny Koubové Bráchova Bota.

Prostory oddělení pro děti budou zdobit zvířecí obrázky z výtvarné soutěže Ex-libris 2018.

Děkujeme: Město UH, Slovácké divadlo, Městská kina, ZUŠ Slovácko, Krajinka zdravé výživy