tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Hradišťské sluníčko rozsvítí knihovnu

datum akce 18.6.2018, před 3 roky | vytvořeno: 11.6.2018, před 3 roky v rubrice Aktuálně Malý festival k podpoře dětského čtení od 18. do 22. června 2018

Malý festival k podpoře dětského čtení chce pozvat děti, které zůstávají přes léto ve městě, k návštěvě knihovny i o prázdninách. Vždyť prázdninový čas je tou nejlepší dobou ke čtení!

Během celého týdne zve Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana malé i velké čtenáře na čtený večerníček na trávníčku u knihovny, od pondělí 18. června do pátku 22. června vždy v 18.00. A kdo letos bude číst pohádky? Těšit se můžete na herce Slováckého divadla Petru Staňkovou, Davida Vackeho a Jitku Hlaváčovou, ve čtvrtek nám pohádku zahraje nejstarší kašpárek na světě Karel Hoffmann a v pátek budeme číst dvojjazyčně česko-anglicky, ale taky scénicky.

V případě deště se večerníčky budou číst v knihovně.

V pondělí 18. června 2018 pozveme v 10.00 do kina Hvězda všechny mladé autory na vyhlášení výsledků dvou tradičních soutěží Píšu povídky, píšu básně ... a výtvarné soutěže Ex-libris 2018, tentokrát na téma ze zvířecí říše. Po slavnostním vyhlášení výsledků bude promítnut film Strážci galaxie Vol.2.

Pasováním prvňáčků na čtenáře slavnostně ukončíme celoroční společný projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka. Národního projektu se účastnily první třídy všech základních škol našeho města a také prvňáčci ZŠ J. Bublíka v Bánově, ZŠ Jalubí, ZŠ Nedakonice, ZŠ Polešovice a ZŠ Mistřice. Celkem bude odpasováno 391 dětí, které získají knihu Evelíny Koubové Bráchova Bota.

Prostory oddělení pro děti budou zdobit zvířecí obrázky z výtvarné soutěže Ex-libris 2018.

Děkujeme: Město UH, Slovácké divadlo, Městská kina, ZUŠ Slovácko, Krajinka zdravé výživy

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři