tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Hradišťské sluníčko rozsvítí knihovnu

datum akce 13.6.2022, před 2 roky | vytvořeno: 30.5.2022, před 2 roky v rubrice Aktuálně Malý festival k podpoře dětského čtení od 13. do 17. června 2022

Malý festival k podpoře dětského čtení chce pozvat děti, které zůstávají přes léto ve městě, k návštěvě knihovny i o prázdninách. Vždyť prázdninový čas je tou nejlepší dobou ke čtení!

Během celého týdne zve Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana malé i velké čtenáře na čtený večerníček na trávníčku za knihovnou (směrem k archivu), od pondělí 13. června do pátku 17. června vždy v 18.00. A kdo letos bude číst pohádky? Těšit se můžete na Davida Vackeho, Petra Čagánka,

Irenku Vackovou a Annu Pospíchalovou. A v pátek budeme číst již tradičně dvojjazyčně, česko-anglicky.


V případě deště se večerníčky budou číst v knihovně.

V pondělí 13. června 2022 zveme v 10.00 do kina Hvězda všechny mladé autory na vyhlášení výsledků dvou tradičních soutěží Píšu povídky, píšu básně ... a výtvarné soutěže Ex-libris 2022, tentokrát na téma Aby ze světa nevymizela radost. Letos poprvé oceníme také nejlepší čtenářskou třídu v soutěži Přečti Hradiště. Výšku synagogy se snažili přečíst (nejen) uherskohradišťští čtvrťáci a páťáci.

Po slavnostním vyhlášení výsledků bude promítnut film Fany a pes.

Pasováním prvňáčků na čtenáře ukončíme celoroční společný projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka. Národního projektu se účastnily první třídy všech základních škol našeho města a také prvňáčci ZŠ J. Bublíka v Bánově, ZŠ Jalubí, ZŠ Nedakonice, ZŠ Polešovice a ZŠ Mistřice. Všichni získají knihu Kláry Smolíkové a Petra Václavka Dubánek a tajný vzkaz.

Po celé léto budou prostory oddělení pro děti zdobit obrázky z výtvarné soutěže Ex-libris 2022.

Děkujeme: Město UH, Městská kina, ZUŠ Slovácko, Jan Jagoš - Hygmont čistící systémy UH

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři