tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Hradišťské sluníčko 2015

vytvořeno: 22.6.2015, před 9 roky v rubrice Aktuálně I v červnu 2015 chtělo Hradišťské sluníčko připomenout všem malým i velkým čtenářům, aby nezapomněli na knihovnu a před prázdninami si přišli vypůjčit knihy ke čtení. Vždyť se chystá revize a výpůjční doba je prodloužena na celé prázdniny!

Hradišťské sluníčko zahájilo hned v pondělí první pasování prvňáčků na čtenáře. Odpasováni byli žáčci z Jarošova a ze ZŠ Za Alejí. V úterý jsme nepasovali, zato ve středu přijely děti z Bánova a z Jalubí. Čtvrtek patřil ZŠ Sportovní a ZŠ TGM Mařatice, v pátek to byla ZŠ Větrná, Čtyřlístek, Nedakonice a Polešovice. A k celkovému počtu 345 dětí musíme připočíst i dvě třídy ZŠ UNESCO, které byly odpasovány ještě před festivalem.

A jak vše probíhalo? Písmenkovému králi či královně písmenek pomáhaly princezny, a společně po přečtení pasovací formule opravdickým mečem odpasovali nové čtenáře. Všichni slíbili věrnost knížkám a dostali Knížku pro prvňáčka z projektu Už jsem čtenář s názvem Odemyky zamyky básníka Jiřího Žáčka, ilustroval Vhrsti. Knížka vyšla díky Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR.

http://kbbb.rajce.idnes.cz/Hradistske_slunicko_2015_-_pasovani_pondeli

http://kbbb.rajce.idnes.cz/Hradistske_slunicko_2015_-_pasovani_streda

http://kbbb.rajce.idnes.cz/Hradistske_slunicko_2015_-_pasovani_ctvrtek-kral/

http://kbbb.rajce.idnes.cz/Hradistske_slunicko_2015_-_pasovani_ctvrtek-kralovna

http://kbbb.rajce.idnes.cz/Hradistske_slunicko_2015_-_pasovani_patek

Na malou slavnost v kině Hvězda jsme pozvali v úterý 16. června všechny mladé literáty a výtvarníky, kteří přispěli v tomto školním roce do soutěže Píšu povídky, píšu básně... a Ex-libris 2015. Ceny předávali porotkyně Olga Švecová a Alena Kučerová, ředitel Knihovny BBB a zástupkyně odboru kultury MěÚ v Uh.Hradišti Hana Hájková. Součástí programu bylo uvedení nové knihy, kterou napsal pro děti Bedřich Beneš Buchlovan.

Tři povídky z dávné historie Uherskohradišťska do moderní češtiny upravil Jiří Jilík a ilustracemi opatřila studentka zdejší UMPRUMky Kamila Brůčková. Knihu Na Holém kopci vydal Spolek přátel literatury a knihovny, je k dostání za 99,- Kč v Knihovně BBB. Program v kině Hvězda zakončilo promítání filmu Píseň moře.

I letos knihovna vydala tiskem sborníček nejlepších prací s ilustracemi vítězů soutěže Ex-libris 2015, náhled najdete níže.

http://kbbb.rajce.idnes.cz/Hradistske_slunicko_2015_-_vyhlaseni_vysledku_krest_knihy

Ve středu 17. června přijel z Prahy za dětmi na besedu do knihovny známý textař, autor a básník pan Pavel Cmíral; přivezl s sebou prima náladu i pěkné knížky.

Páťákům ZŠ Větrná pak vyprávěl o tom, co dělá rád a četl ze svých knih. Milé setkání se vzácným člověkem doplnily písničky z CD Ty jsi můj strašnej zloděj času a písnička z filmu Na vlásku Svítá nám. Dověděli jsme se, že pan Cmíral má vztah k Moravě a v našem městě bydlel. Psal hry pro Divadlo Spejbla a Hurvínka, je dvorním textařem Petra Kotvalda a Hany Hegerové a je autorem několika knih pro děti.

http://kbbb.rajce.idnes.cz/Hradistske_slunicko_2015_-_beseda_s_Pavlem_Cmiralem

Sérii čtených večerníčků zahájil v pondělí 15. června kouzelník Jirka Hadaš společně s prasátkem Pigy. Počasí nás zahnalo do knihovny, ale vůbec nám to nevadilo, vždyť u pohádek i u tanečku jsme se báječně bavili.

Úterní večerníček mohl díky počasí zaznít opravdu na trávníčku u knihovny, trubač František odtroubil znělku a pak už všichni poslouchali napínavé dobrodružství Dorotky a mořských loupežníků pirátů od Antonína Zhoře. Knihu svého dětství přinesl ke čtení ředitel Slováckého divadla Igor Stránský a četl moooc hezky! Středeční večerníček na trávníčku přilákal tentokrát zvláště malé děti, kterým herec Slováckého divadla David Macháček krásně přečetl Pohádky z mravenčí chaloupky. A po odtroubení večerníčkovské znělky byla vyhlášena soutěž o oblíbenou pohádkovou postavu. Čtvrteční večerníček v podání herce Slováckého divadla Štěpána Goiše přinesl dvě legrační pohádky Ester Staré A pak se to stalo... Trubač František krásně troubil a pohádky se líbily našim věrným posluchačům i dětem MŠ Husova ulice, kde děti nocovaly.

Poslední večerníček nás pěkně prohnal! Z trávníčku jsme museli před vydatným deštěm utéct do dětského knižního království, kde herec David Vacke dokončil venku započatou pohádku Eduarda Petišky O nejbohatším vrabci na světě. Knihovna praskala ve švech a pohádka se líbila dětem i jejich rodičům. Eurocentrum Zlín obdarovalo 10 malých malířů a za pěkné pohádkové obrázky dostaly děti frisbee. Ostatní se spokojili oplatkem a pitíčkem od Krajinky zdravé výživy. Poslední troubení, poslední večerníček, ahoj zase za rok! Děkujeme rodičům za jejich obětavost, s níž denně doprovázeli svá dítka na čtenou pohádku, a že jich letos bylo!

http://kbbb.rajce.idnes.cz/Hradistske_slunicko_2015_-_vecernicek_Jirka_Hadas

http://kbbb.rajce.idnes.cz/Hradistske_slunicko_2015_-_vecernicek_Igor_Stransky

http://kbbb.rajce.idnes.cz/Hradistske_slunicko_2015_-_vecernicek_David_Machacek

http://kbbb.rajce.idnes.cz/Hradistske_slunicko_2015_-_vecernicek_Stepan_Gois/

http://kbbb.rajce.idnes.cz/Hradistske_slunicko_2015_-_vecernicek_David_Vacke

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři