tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Hradišťské sluníčko 2017

datum akce 12.6.2017, před 3 roky | vytvořeno: 6.6.2017, před 3 roky v rubrice Aktuálně malý festival k podpoře dětského čtenářství ukončí školní rok a pozve děti do knihovny

Malý festival k podpoře dětského čtenářství Hradišťské sluníčko proběhne v týdnu 12. - 16. června 2017

I letos zve Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana malé i velké čtenáře na čtený večerníček na trávníčku u knihovny, od pondělí 12. června do pátku 16. června vždy v 18.00. A kdo letos bude číst pohádky? Těšit se můžete na herce Slováckého divadla Davida Vackeho, Irenu Vackovou, Martina Hudce, Terezu Novotnou a Kláru Vojtkovou. V případě deště se večerníčky budou číst v knihovně.
V pondělí 12. června 2017 pozveme v 10.00 do kina Hvězda všechny mladé autory na vyhlášení výsledků dvou tradičních soutěží Píšu povídky, píšu básně ... a výtvarné soutěže Ex-libris 2017, obě byly inspirovány výročím vzniku města Uherské Hradiště. Po slavnostním vyhlášení výsledků bude promítnut film Lichožrouti.

Středeční dopoledne bude patřit besedě s ilustrátorkou mnoha televizních večerníčků i celovečerního filmu Lichožrouti Galinou Miklínovou.

Pasováním prvňáčků na čtenáře slavnostně ukončíme celoroční společný projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka. Národního projektu se účastnily první třídy všech základních škol našeho města a také prvňáčci ZŠ J. Bublíka v Bánově, ZŠ Jalubí, ZŠ Nedakonice a ZŠ Polešovice. Celkem bude odpasováno 381 dětí, které získají knihu Martina Šinkovského Lapálie v Lampálii.

Prostory oddělení pro děti budou zdobit obrázky z výtvarné soutěže Ex-libris 2017.

Malý festival k podpoře dětského čtení nabízí pořady, které během týdne rozsvítí prostory naší knihovny, .chce pozvat děti, které zůstávají přes léto ve městě, k návštěvě knihovny i o prázdninách. Vždyť prázdninový čas je tou nejlepší dobou ke čtení!

Děkujeme: Město UH, Slovácké divadlo, Městská kina, ZUŠ Slovácko, Krajinka zdravé výživy