tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Hradišťské sluníčko 2017

datum akce 12.6.2017, před 3 roky | vytvořeno: 6.6.2017, před 3 roky v rubrice Aktuálně malý festival k podpoře dětského čtenářství ukončí školní rok a pozve děti do knihovny

Malý festival k podpoře dětského čtenářství Hradišťské sluníčko proběhne v týdnu 12. - 16. června 2017

I letos zve Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana malé i velké čtenáře na čtený večerníček na trávníčku u knihovny, od pondělí 12. června do pátku 16. června vždy v 18.00. A kdo letos bude číst pohádky? Těšit se můžete na herce Slováckého divadla Davida Vackeho, Irenu Vackovou, Martina Hudce, Terezu Novotnou a Kláru Vojtkovou. V případě deště se večerníčky budou číst v knihovně.
V pondělí 12. června 2017 pozveme v 10.00 do kina Hvězda všechny mladé autory na vyhlášení výsledků dvou tradičních soutěží Píšu povídky, píšu básně ... a výtvarné soutěže Ex-libris 2017, obě byly inspirovány výročím vzniku města Uherské Hradiště. Po slavnostním vyhlášení výsledků bude promítnut film Lichožrouti.

Středeční dopoledne bude patřit besedě s ilustrátorkou mnoha televizních večerníčků i celovečerního filmu Lichožrouti Galinou Miklínovou.

Pasováním prvňáčků na čtenáře slavnostně ukončíme celoroční společný projekt Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka. Národního projektu se účastnily první třídy všech základních škol našeho města a také prvňáčci ZŠ J. Bublíka v Bánově, ZŠ Jalubí, ZŠ Nedakonice a ZŠ Polešovice. Celkem bude odpasováno 381 dětí, které získají knihu Martina Šinkovského Lapálie v Lampálii.

Prostory oddělení pro děti budou zdobit obrázky z výtvarné soutěže Ex-libris 2017.

Malý festival k podpoře dětského čtení nabízí pořady, které během týdne rozsvítí prostory naší knihovny, .chce pozvat děti, které zůstávají přes léto ve městě, k návštěvě knihovny i o prázdninách. Vždyť prázdninový čas je tou nejlepší dobou ke čtení!

Děkujeme: Město UH, Slovácké divadlo, Městská kina, ZUŠ Slovácko, Krajinka zdravé výživy

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři