tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Hradišťské sluníčko 2020

datum akce 15.6.2020, před 4 roky | vytvořeno: 18.6.2020, před 4 roky v rubrice Aktuálně ... zpravodajství z minifestivalu k podpoře dětského čtení

Po celý týden, vždy vpodvečer, zazněly na trávníčku u knihovny v podání flétnistek Viktorky a Toničky, písničky z pohádek a jeden z herců Slováckého divadla přečetl těm nejmenším pohádku na dobrou noc. A kdo četl pohádky?

V pondělí jsme se dozvěděli, Jak čerti ukradli lidem smích v podání herečky Ireny Vackové. V úterý představila Lottu z Rošťácké uličky všem malým rošťákům Tereza Novotná a o tom, že příběhy malé Lotty děti bavily, svědčí také to, že kniha už má svého čtenáře.

Ve středu, k našemu milému překvapení, zahájilo večerníčkovské čtení dokonce flétnové kvarteto! A pak už svým pohádkovsky-královským hlasem přednesl Vladimír Doskočil příběh z knihy Radovanovy radovánky. "Sláva zažijeme pršení!"... radoval se malý Radovan a opravdu! Poslední dva večerníčky déšť přesunul do prostor oddělení pro děti. Ale i tak jsme si čtvteční pohádky O včelích medvídcích, Čmeldovi a Brumdovi, které přečetl David Vacke, opravdu užili!


A v pátek, v komornější sestavě, jsme se opět po roce vrátili k česko-anglickému čtení. Dětmi oblíbený autor Petr Horáček a jeho kniha Jak myška snědla měsíc - The Mouse Who Ate the Moon ukončila celotýdenní minifestiválek k podpoře dětského čtení Hradišťské sluníčko.

"Tak zase za rok!" volala Terezka, která společně s babičkou nevynechala jediný letošní večerníček. A my se připojujeme!

Ze zákulisí: A že se pohádky opravdu líbily a herecké výkony si děti nechtěly nechat ujít, dokazuje čtvrteční "pauza" ve čtení, protože: "Počkejte, přestaňte číst, chce se mi čůrat!"

A my jsme počkali a na okamžik přestali :)

COVID-19 změnil i plány Hradišťského sluníčka... V rámci našeho minifestiválku každoročně vyhlašujeme výsledky literární soutěže Píšu povídky, píšu básně... a Ex-libris 2020, tentokrát na téma Labyrint světa, Komenský a ráj knížek. Slavnostní vyhlášení proběhlo, ale virtuálně a ocenění autoři si diplomy i ceny přebrali (a stále přebírají) v oddělení pro děti.

Po celý sluníčkový týden také vždy vítáme v knihovně všechny hradišťské prvňáčky při slavnostním pasování. Po dohodě s vyučujícími přesunujeme tuto moc pěknou akci až do září (zářijové pasování ZDE), protože ne všechny děti chodí do školy a bylo by to jim i nám líto. Pasovali jsme jen jednu malou třídečku (v rouškách), paní učitelka s dětmi nebude pokračovat do druhé třídy a i takto se s dětmi rozloučila...

Děkujeme: Město UH, Vitar s.r.o., Eurocentrum ZLÍN, RNDr. Vladimír Koníček, Olga Švecová, flétnistky ZUŠ Slovácko - Viktorka, Tonička, Nelly a Gabča, herci Slováckého divadla

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři