tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

INFO o Ukrajině / ІНФОРМАЦІЯ про Україну

datum akce 16.3.2022, před 2 roky | vytvořeno: 16.3.2022, před 2 roky v rubrice Aktuálně KBBB v Uherském Hradišti stojí za Ukrajinou/За Україною стоїть KBBB в Угерському Градішті

Informace pro ukrajinské občany / Інформація для громадян України :


Možnosti pomoci Ukrajině

Finanční sbírky:

Nabídka ubytování:

Další pomoc:


  • Mediální zdroje v češtině:  jejich hodnověrnost je možné ověřit na stránkách Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky: https://www.nfnz.cz/rating-medi
Knihy v ukrajinštině: книги укр:
  • Díla ukrajinských a světových klasiků: твори українських та світових класиків
  • Více než 30 knih současných ukrajinských autorů dětských knih zdarma zpřístupnilo nakladatelství Ranok a literární agentura Barabuka. Jedná se o knihy pro děti od 3 do 9+ let od ukrajinských spisovatelů Volodymyra Arjenjeva, Olhy Kuprijan, Saška Dermanského, Olesji Mamčyn, Oksany Luševské, Jurije Nikitinského a dalších.
  • Skoro 30 e-knih pro děti různého věku je teď možné stáhnout zdarma na webu lvovského nakladatelství Vydavnyctvo Stareho Leva. Jsou to knihy Halyny Vdovyčenko, Ihora Kalynce, Volodymyra Rutkivského, Dzvinky Matijaš, Iryny Lazutkiny a dalších ukrajinských autorů píšících pro děti.
  • Knihy jsou nyní dostupné zdarma také přes mobilní aplikaci Yakaboo. Naleznete zde knihy různých žánrů jako je psychologie, seberozvoj, fantasy, milostné romány, biografie a memoáry, pohádky, učebnice a mnoho dalšího pro děti, dospívající a dospělé. Mezi autory jsou zastoupená jména jako Steven King, Andrzej Sapkowský, Bodo Schäfer, Viktor Frankl, Serhij Žadan, Jane Austenová, Erin Hunter, Agatha Christie, Timothy Snyder a další. 
  • Ukrajinské lidové pohádky, klasické autorské pohádky a ukrajinský dětský folklor jsou stále dostupné na webových stránkách projektu Ukrajinská pohádka (Ukrajinska kazka) a Strom pohádek (Derevo kazok).
  • Sbírku současných ukrajinských povídek pro děti od devíti let naleznete na webu Brýle a pidikráliček (Okuljary a krolyk-hnom).
  • Na webu nakladatelství Discursus si můžete pro změnu zdarma přečíst elektronická vydání knih, jejichž hrdinou je legendární podkarpatský zbojník Oleksa Dovbuš.
  • Celý příspěvek Valentyny Vzdulske, publikovaný 8. 3. 2022 na webu Rostík.cz, najdete zde ; v ukrajinském originále je k dispozici zde.

​​Knihovny Ukrajině

Для громадян України в бібліотеці в Угерському Градішті: безкоштовний доступ до Інтернету/ Pro občany Ukrajiny v Knihovně BBB v Uherské Hradišti: Přístup na internet zdarma


PŘEKLADAČ - ПЕРЕКЛАДАЧ

https://lindat.cz/translationMohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři