tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Island - cestovatelská beseda

datum akce 1.11.2023, před 8 měsíci | vytvořeno: 13.10.2023, před 8 měsíci v rubrice Aktuálně O tom, jak jsme plánovali trasy a výlety, co vše jsme viděli a zažili a jak jsme jezdili lovit polární záři, než si ona ulovila nás.

Knihovna BBB vás srdečně zve na cestovatelskou besedu o Islandu


Jak se dá letět na týden s malým batůžkem? Co je potřeba a co naopak nechat doma? Jak jsme plánovali výlety a na co si dát pozor ? Tohle všechno a ještě víc vám řekne cestovatelka a knihovnice Mgr. Šárka Brázdová a Ing. Pavel Nagy

ve středu 1. listopadu v čítárně KBBB v 17:00 hodin.

Vstup volný.

"Na Islandu jsem byla už před pár lety a zamilovala jsem si ho. Letos jsme se rozhodli na něj vyrazit v zimě, poznat ho z jiné stránky a také, jak jsme doufali, vidět polární záři. Ta se nejčastěji dá pozorovat v zimních měsících, i když s velkým štěstím ji lze spatřit po celý rok. Protože já i Pavel jsme už Island dříve navštívili a dokola ho celý objeli, rozhodli jsme se zaměřit jen na jeho část a projít ji podrobněji. Vybrali jsme si tentokrát jižní pobřeží. Kvůli ročnímu období nebyly možné nějaké velké výpravy do hor, ale menších výletů se pár našlo.  A navzdory běžné představě třeskuté zimy, i v únoru jsme některé výšlapy absolvovali v tričku". 

Mgr. Šárka Brázdová


Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři