Jak jsme dopoledne (ne)nocovali s Andersenem

datum akce 6.10.2021, před 3 roky | vytvořeno: 6.10.2021, před 3 roky v rubrice Aktuálně aneb "Paní knihovnice, umírám, ale bylo to strašně super!"

Bylo - nebylo... na 50. schodu, mezi opuštěnými regály, pod deštěm skropenou kopulí, sešlo se 24 páťáků ZŠ UNESCO společně s paní učitelkou Miluškou, aby si na vlastní kůži (a hlavně nohy) vyzkoušeli super těžkou KNIHOVNICKOU PÁTRAČKU.

Čtyři týmy se vydaly po stopách, které jim v knihovně zanechal samotný Bedřich Beneš Buchlovan. A protože vyluštily téměř všechny zapeklité rébusy a hlavolamy, nalezly nakonec vzácný poklad. Tajemná truhla odkryla tajemství... "Milý příteli psaného slova, blahopřeji Ti! S velkým uznáním Ti musím sdělit, že jsi došel k cíli. A poněvadž si právě čteš tento dopis, objevil jsi 3 knihy mému srdci nejvzácnější."

A opravdu, knihu Babička z roku 1922 si děti prolistovaly v bílých rukavicích a prohlédly si společně také Zlatou a Stříbrnou knihu pohádek.

"Paní knihovnice, UMÍRÁM, ale bylo to STRAŠNĚ SUPER!" A my se radujeme, že se dopolední program k letošní 21. (Ne)Noci s Andersenem vydařil a věříme, že ta 22. už proběhne opět opravdicky i s nocováním.