Jaké bylo letošní Hradišťské sluníčko?

datum akce 12.6.2017, před 7 roky | vytvořeno: 19.6.2017, před 7 roky v rubrice Aktuálně krátké zpravodajství z minifestivalu k podpoře dětského čtení 12.-16. června 2017

Rozzářené a usměvavé, že se mu podařilo ocenit mladé autory dvou soutěží, vydat sborníček prací dětí, vystavit exlibris v prostorách oddělení pro děti, odpasovat na čtenáře celkem 381 prvňáčků, pozvat do knihovny ilustrátorku, režisérku a scénáristku filmu Lichožrouti a večerníčku O Kanafáskovi Galinu Miklínovou a spolu s herci Slováckého divadla číst po celý týden pohádky před spaním.

V pondělí 12. června si Hradišťské sluníčko posvítilo na vítěze literární a výtvarné soutěže... Do kina Hvězda také pozvalo na film Lichožrouti všechny malé i velké autory a ilustrátory, vždyť zvítězili všichni! Už tím, že sedli a napsali či nakreslili příspěvek k 760. výročí našeho města. Nejlepší práce vybrané porotou jsou otištěny ve sborníčku Píšu povídky, píšu básně..., k nahlédnutí je i na webu naší knihovny. A na Ex-libris 2017 můžete přijít nahlédnout do prostor oddělení pro děti, budou zde vystaveny celé léto...

sborníček k nahlédnutí : Píšu povídky... 2017 - sborníček (2.53 MB)

fotoalbum : http://kbbb.rajce.idnes.cz/HS_2017_-_Pisu_povidky/

O Hradišťském sluníčku přijela za uherskohradišťskými třeťáčky ZŠ UNESCO a ZŠ Za Alejí Galina Miklínová. Děti její knížky a filmy moc dobře znají, nejpopulárnější jsou Lichožrouti a Kanafásek. V knihovně se besedovalo nejen o nich, děti se například dověděly, jak je to vlastně s vombatem... Úžasné děti, úžasná beseda!

fotoalbum : http://kbbb.rajce.idnes.cz/HS_2017_-_beseda_s_Galinou_Miklinovou/

Hradišťské sluníčko po celý týden pasovalo prvňáčky. Jako první to byli žáci ZŠ Polešovice, ZŠ Jalubí, ZŠ Sportovní, ZŠ Větrná a ZŠ UNESCO. Všichni slíbili písmenkovému králi Radovanovi věrnost knížkám a od princezen Lenky a Zuzky převzali letošní Knížku pro prvňáčka. Dalšími pasovanými čtenáři-rytíři se staly děti ZŠ Za Alejí, ZŠ TGM v Mařaticích, ZŠ Jarošov a ZŠ Sportovní. I ony slíbily věrnost knížkám a literatuře. A jak řekla písmenková královna Hanka: "Vítejte mezi námi!" Bouřka, déšť ani mraky neodradily v pátek 6 tříd prvňáčků ZŠ Nedakonice, ZŠ Větrná, ZŠ J.Bublíka v Bánově, ZŠ Za Alejí, ZŠ Čtyřlístek a Beátku z domácí školy. I tyto děti před královnou Lenkou a princeznamií Klárkou a Kristýnkou slíbily věrnost knížkám a všichni získali knížku Martina Šinkovského Lapálie v Lampálii z projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka.

Pondělní večerníček přečetl herec Slováckého divadla David Vacke z knížky Ivony Březinové Teta to plete. Starodávnou pohádku o Máše a třech mědvědech z knihy Ivana Zmatlíka v úterý přečetla herečka Slováckého divadla Irena Vacková. Pohádky Arnošta Goldflama O nepotřebných věcech dětem i žáčkům MŠ s křesťanskou výchovou přečetl herec Martin Hudec. Podívat se za námi přišla i ilustrátorka Galina Miklínová, která ve středu dopoledne besedovala s dětmi v knihovně. I třetí večerníčkovskou pohádku provázel zpěv ptáčků. Při čtvrtém večerníčku nás Hradišťské sluníčko zahnalo do stínu pod strom, kde herečka Terezka Novotná četla z knížky Zdeňka Svěráka Tatínku, ta se ti povedla. Naslouchat přišly děti s rodiči a také z MŠ Husova a z MŠ Staré Město, které nocovaly ve školce. Páteční Hradišťské sluníčko od rána poplakávalo, že už je konec... :-( Proto poslední pohádka v podání Klárky Vojtkové musela být přečtena v dětském knižním království... přišli naši nejvěrnější posluchači, v obecenstvu se objevili dokonce návštěvníci z východočeského Letohradu! Knížka Daisy Mrázkové Haló, Jácíčku je dočtena, flétničky Viktorky Králové dozněly, a my už se těšíme, až si děti přijdou půjčit knížky na prázdniny.

O pitíčka a zdravé tyčinky se postarala Krajinka zdravé výživy a za bonbónky děkujeme Městu UH. Tak zase za rok!