tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Jan Amos Komenský očima Všezvěda Všudybuda a Magického Mámení

datum akce 19.10.2021, před 3 roky | vytvořeno: 19.10.2021, před 3 roky v rubrice Aktuálně beseda s autorem a ilustrátorem

V rámci projektu Poznáváme současné české autory literatury pro děti a mládež navštívili čtyři knihovny ve Zlínském kraji spisovatel, právník a publicista Tomáš Němeček a ilustrátor Tomáš Chlud.

Páťákům ze ZŠ UNESCO představili celou sérii knih Velikáni do kapsy a trochu jinak, nezvykle, barvitě, ale taky lidsky přiblížili učitele národů Jana Amose Komenského.

"Co Vám dalo při psaní knihy o J.A.K. nejvíce zabrat?" "Nejzapeklitější bylo zjistit, jestli včely opravdu slyší," zněla jedna z odpovědí na nesčetné otázky malých čtenářů. Zmínit se však nezapomněl také prsten, který Jan Amos předal svému nejmladšímu synu Danielovi, a který od té doby dědí vždy nejmladší člen rodu. Dotazy dětí byly originální a kdybychom měli více času, určitě bychom v knihovně společně vydrželi celé dopoledne.

Projekt k podpoře dětského čtení pořádá Klub dětských knihoven Zlínského kraje pod záštitou SKIP ČR a Ministerstva kultury ČR. Besedy proběhly 19. a 20. října 2021 v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti, v Knihovně Kroměřížska v Kroměříži, v Masarykově veřejné knihovně ve Vsetíně a v Krajské knihovně Františka Bartoše ve Zlíně.

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři