tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Kampaň Recykluj mobil

datum akce 1.3.2024, před 5 měsíci | vytvořeno: 28.2.2024, před 5 měsíci v rubrice Aktuálně Charitativně ekologický sběr starých a nepotřebných mobilních telefonů.

Knihovna BBB se i letos přidává k celostátní kampani propagující recyklaci mobilních telefonů, jako jedno z pevných sběrných míst. 

Sběrná a osvětová kampaň pod názvem „Recykluj mobil“ proběhne od 1. 3. do 30. 3.2024 a kampaní podpoříme organizaci Silou hlasu z.s. věnováním 10 Kč z každého odevzdaného mobilu. ​​

Cílem kampaně je chránit přírodu podporou recyklace starých mobilních telefonů. Odevzdávat lze také nabíječky a případně tablety.

V naší knihovně můžete odevzdat mobil na těchto místech během provozní doby:

  • v hlavní budově KBBB - Velehradská 714
  • v pobočce Jarošov - Louky 518
  • v pobočce Kasárna - Studentské náměstí 153
  • v pobočce Mařatice - 1. máje 60
  • v pobočce Štěpnice - Štěpnická  1156

​V minulých letech se díky knihovnám podařilo sesbírat přes 10 500 nepotřebných mobilů a došlo tak k výrazným úsporám přírodních zdrojů.

Pro sesbírané mobily zajistí společnost Remobil ekologické nakládání i zajištění následného opětovného použití, zpracování a materiálového využití v souladu se zákonem o odpadech. Také smazání dat obsažených v mobilech zajišťuje společnost Remobil mechanicky nebo certifikovaným softwarem u každého mobilu.

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři