tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

KASÁRNA : Noc s Andersenem

datum akce 22.3.2024, před 22 dny | vytvořeno: 28.3.2024, před 16 dny v rubrice Aktuálně [DOPLNIT TEXT]

KASÁRNA : Noc s Andersenem


I na pobočce Kasárna jsme si s dětmi užili „Noc s Andersenem“.

Vydali jsme se s Machem a Šebestovou na cesty. Všechno naše cestování jsme sledovali v atlasech. Navštívili jsme severní pól. Vyprávěli jsme si, kdo tam žije, čím se eskymáci živí, kde bydlí a jak moc veliká zima tam je. Vyzkoušeli jsme si postavit iglů, zahráli jsme si lední hokej a hru „Tající kra“. A také jsme tvořili a skládali puzzle.

Další cesta nás zavedla do Ameriky mezi indiány. Tady to bylo prima, sedli jsme si do kruhu a společně vykouřili dýmku míru. Zahráli jsme si hry „Rychlejší bere“ a „Kdo půjde do boje“. Pak jsme si vyzkoušeli ulovit bizona. Děti byly moc šikovné. Ještě než jsme nachystali něco na posilnění, tak jsme si udělali lapače snů, indiánské čelenky a náhrdelníky.

Po občerstvení jsme zamířili do Karibiku k pirátům. Tady už děti byly netrpělivé a chtěly hledat poklad. Jenže napřed jsme museli zvládnout Pirátské sportovní desatero a tak jsme venku skákali, běhali a dováděli. A pak hurá na poklad. Našli jsme tajnou indicii, papírek, na kterém ale nebylo nic vidět. Ovšem za použití speciální baterky jsme text přečetli. Byla to nápověda k šifře, kterou jsme museli vyluštit. A když se nám to podařilo, už jsme poklad našli.

U pirátů jsme si také ještě zastříleli a pár pirátů vyrobili. Tak honem, ať vše stihneme... Nasedat a tentokrát letíme do vesmíru. Kolik a jaké planety tam najdeme? Vystřihli a vymalovali jsme planety a naprogramovali naše speciální kosmické včelky a už jsme letěli na jednu z nich.

Bylo to prima a už se těšíme na další cestování při Noci s Andersenem v roce 2025.

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři