Knihovna BBB získala 3. místo v soutěži o nejlepší Městskou knihovnu roku 2021

vytvořeno: 15.10.2021, před 3 roky v rubrice Aktuálně

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) vyhlásil již 12. ročník soutěže o nejlepší Městskou knihovnu roku 2021. Záštitu nad soutěží opět převzal Svaz měst a obcí. Po tříkolovém hodnocení odbornou komisí bylo vyhlášeno 8 nejlepších městských knihoven, které postoupily do finále.

Slavnostní ocenění proběhlo ve čtvrtek 12. října v Zrcadlové kapli pražského Klementina. Ocenění předával ministr kultury České republiky Lubomír Zaorálek. Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana získala 3. místo a ředitel Knihovny Radovan Jančář převzal z rukou pana ministra čestné uznání. Vítězem se stala Městská knihovna Semily, druhá skončila Knihovna Karla Dvořáčka z Vyškova. V silné konkurenci zůstaly za uherskohradišťskou knihovnou např. knihovny z Ostravy, Prostějova nebo Strakonic.

Třetího místa si nesmírně vážím, protože potvrzuje dlouholetou vysokou úroveň Knihovny BBB. Od našeho vítězství v roce 2012 uběhlo již devět let a téměř vždy jsme byli finalisty a letos máme pomyslný bronz. Ocenění má váhu také proto, že komise, která rozhoduje je složena z erudovaných odborníků knihovnické profese. Děkuji našemu zřizovateli, městu Uherské Hradiště, za vytváření velmi dobrých podmínek pro naši činnost a také svým kolegyním a kolegům. A třetí místo v republice patří všem našim čtenářům a návštěvníkům, protože je to i jejich zásluha. Bez nich bychom byli pouhým skladištěm knih,“ okomentoval úspěch knihovny její ředitel Radovan Jančář.