tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Letos po sedmnácté...

datum akce 1.4.2016, před 8 roky | vytvořeno: 2.4.2016, před 8 roky v rubrice Aktuálně pohádková Noc s Andersenem 2016 je za námiLetošní pohádková noc potěšila jako první už odpoledne malé pacienty uherskohradišťské nemocnice, kde jsme zahajovali pohádkové nocování s malou mořskou vílou v podání ředitele knihovny a s loutkoherečkou Lenkou Sasínovou. A proč právě tady? Vždyť i zde jsou naši malí čtenáři, kterým pohádka o Otesánkovi vyloudila úsměvy na tvářích.

Na podvečerní program do čítárny jsme pozvali děti z poboček knihovny v Jarošově a Mařaticích, žáky ZŠ Větrná, ZŠ UNESCO a děti Dětského domova v Uherském Ostrohu. Schéma programu se během dne několikrát měnilo, protože hned tři televizní štáby chtěly zaznamenat události dnešní aprílové Noci s Andersenem. Díky vydatné pomoci malé mořské víly, Kanafáska i Pipi Dlouhé punčochy s herci Hoffmannova divadla jsme nakonec stihli všechno, zazněla starostenská pohádka a vyhlásili jsme nejpěknější obrázky soutěže pořádané spolu s Eurocentrem Zlín. A Ing. Lívia Pekajová ocenila ty nejlepší... A nezapomněli jsme zajít i k našemu pohádkovému stromu. Je to Fabularius Anderseni - lípa srdčitá, kterou při oslavách 200. výročí Andersenova narození  nám před 11 lety pomohl zasadit Arnošt Goldflam.

Program pokračoval v knihovně s vítěznou čtenářskou třídou - tedy 4.C ZŠ UNESCO i s paní učitelkou Miloslavou Ondráčkovou. Dětem se líbily pohádky vítězky loňské loutkářské Chrudimi. Nejvíc jsme se bavili při dětské hře na princezny. Těsně před půlnocí jsme ještě stihli pozdravit nočním telefonátem posluchače Rádia Junior, které vysílalo speciální blok pohádek věnovaný nočním spáčům.

A co na to naši nocležníci? Zde je několik postřehů:
"Líbylo se mi nejvíc loutkové divadlo a Pipi Dlouhá punčocha." Zuzka
"Dnes jsme spali v knihovně. Nejvíce se mi líbila operace nohy v loutkovém divadle." Bára
"Nejvíc se mi líbilo upadnutí nohy loutce kominíka. Byla to sranda a moc sme se nasmáli. A také se nám líbil dort, který sme dostali." Petra a Hanka
"Večer jsme se byli proběhnout po městě a u toho jsme plnili úkoly, moc se mi to líbilo."
"Všechno bylo výborné. Nejlepší noc na světě."
"Nejvíce se mi líbilo jak jsme si hráli na princezny... "

A úplně nakonec děkujeme všem, kdo nám pomohli jak s organizací, tak také s dárečky pro děti...
Za všechny jmenujme starostu města Stanislava Blahu, Pavla Doležala a firmu Face Up, Manner, herečku SD Alžbětu Kynclovou, Lívii Pekajovou a Eurocentrum Zlín, Všeobecnou zdravotní pojišťovnu-pobočku v Uh.Hradišti, Audioteka.cz, nakladatelství Albatros, časopisy Kamarádi a Sluníčko....

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři