tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Literární beseda s autorem Martinem Přikrylem

datum akce 3.11.2022, před 2 roky | vytvořeno: 10.10.2022, před 2 roky v rubrice Aktuálně Autorské čtení a představení knihy NART s úvodním slovem PaedDr. Jiřího Jilíka.

​Srdečně vás zveme na literární besedu s debutujícím autorem a uherskohradišťským rodákem Martinem Přikrylem, který nám představí svou knihu NART.

Román NART je dílo, jehož cílem je citlivě míchat vícežánrové prvky a brnkat na strunu se sociálně kritickým podtónem. Oficiálně je dílo řazeno k žánru SCI-FI literatury. Do jaké míry se však jedná o fantastickou literaturu, už si čtenář rozhodne sám. Přijďte si poslechnout povídání o vzniku této knihy a autorské čtení Martina Přikryla s úvodním slovem PaedDr. Jiřího Jilíka.

Čtvrtek 3. 11. 2022 v 18: 00 čítárna KBBB. Vstup volný.


Martin Přikryl:

Martin Přikryl pochází z Uherského Hradiště, kde vystudoval strojařinu na průmyslovce v Uherském Hradišti a následně energetiku na Technické univerzitě v Ostravě. Studoval i v zahraničí, konkrétně na Univerzitě v Oulu ve Finsku. Nyní pracuje jako produktový manažer v mezinárodní firmě, díky čemuž má možnost cestovat a sbírat zkušenosti ze všech koutů světa.


Kniha NART:

“Všichni jsme jen loutky a vyhovuje nám to tak. Jenomže, co když nám ustřihnou provázky?” Mladý Erik si užívá bezstarostných dní na maloměstě, než jej potká tragédie, která mu navždy změní život. Zdánlivě silný charakter se začne hroutit pod tíhou osudových událostí, dokud mu pomocnou ruku nepodá někdo z odlišného světa. Zlomeného hrdinu čeká cesta zpět ke skutečným lidským hodnotám. Co za člověka je však ten, který jej má vést?

Zprvu komorní román se soustředí na pohodový život na maloměstě. Po zmíněné tragédii je hlavní postava nucena odstěhovat se do velkoměsta. Zde přichází fáze srovnávání životů lidí z těchto rozdílných prostředí a pomalý přerod ve sci-fi žánr, který je doprovázen krimi zápletkou.


Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři