tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Literární stand-up Pavla Tomeše

datum akce 10.4.2024, před 3 dny | vytvořeno: 20.2.2024, před 2 měsíci v rubrice Aktuálně Pavel Tomeš přijede představit svou knižní novinku s názvem 13!

Literární stand-up Pavla Tomeše


Pavel Tomeš přijede představit svou knižní novinku s názvem 13! (čti Třináct faktoriál) ve svém tradičním formátu, kdy spojuje stand-up comedy a autorské čtení. Provede vás autorským i nakladatelským procesem a představí vám i svoje další knihy, například humorný román o smrti Až na ten konec dobrý oceněný Cenou čtenářů MAGNESIA LITERA 2022. A to vše způsobem, který vás bude zaručeně bavit! 


Literární stand-up se uskuteční ve středu 10. dubna v 17:00 v čítárně KBBB.

Vstupenky v hodnotě 100,- je možné zakoupit u výpůjčního pultu v přízemí. Počet míst je omezen z důvodu kapacity čítárny.


O nové knize

13! (čti „třináct faktoriál“) je mozaika třinácti povídek, v nichž se postavy dostávají do neobvyklých situací, které ne vždy dopadnou úplně dobře. Ale ať už převládne smích nebo smutek, žádná tma není tak temná, aby ji neprozářil černý humor. Příběhy spolu sice nesouvisí, ale pro náročnějšího čtenáře je v nich roztroušeno pár narážek, které mají navodit pocit, že jo. Lze je číst v libovolném pořadí a nejspíš vás ohromí, kolik možností vám to dává. Kniha obsahuje i překvapivý bonus: přílohy, které příběhy dále rozvíjejí, což překonává nejčastější výhradu proti sbírkám povídek „sotva to začalo, tak to skončí“.


O autorovi:

Pavel Tomeš je spisovatel a stand-up komik, kterého můžete znát z televizních pořadů Comedy club nebo Na stojáka. Napsal tři sbírky fejetonů Facky z Marsu, Zápisky malého tyranosaura a Tohle lidi hodně berou. Za humorný román o smrti Až na ten konec dobrý obdržel Kosmas cenu čtenářů v rámci Magnesie Litery 2022. Žije v Brně.


Rozhovor s Pavlem Tomešem z Blízkých setkání si můžete pustit zde.


Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři