tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Lovci perel 2016

vytvořeno: 1.12.2016, před 8 roky v rubrice Aktuálně čtenářská soutěž zná své výherce

Do celoroční čtenářské soutěže Lovci perel se v uherskohradišťské knihovně zapojilo 125 dětí, které pravidelně navštěvují knihovnu, a to od nejmenších až po dnes už středoškoláky. Po celý rok děti pilně četly, odpovídaly na otázky povinné i nepovinné a sbíraly perly. Jejich náhrdelníky zkrášlovaly prostory dětského oddělení a všem se nevšední výzdoba moc líbila.

Při malé slavnosti v rámci Dne pro dětskou knihu v sobotu 26.listopadu 2016 jsme ocenili ty nejlepší, na které kromě diplomu čekala i pěkná odměna. Nejmladší lovkyní knižních perel se stala Ester Kaplanová, mezi nejstarší se řadí Barbora Šáchová, Lucie Zpěváková, Anežka Tinková i Simona Kučerová. Absolutní vítězkou soutěže  je Nella Straková, která nasbírala 134 perliček. Ocenili jsme také sourozenecké dvojice, a to Karolínu a Kristýnu Knotovy, které mají na svém společném kontě 170 přečtených knih. Podobně si vedly i Anděla Marie a Lisa Anna Šikovy. Zapomenout nesmíme ani na chlapeckého zástupce Víta Semmlera. Ale důležitější než počty získaných perel byly při vyhodnocování  mnohdy originální odpovědi a obrázky, kterými někteří lovci perel doplnili své dotazníky.

První ročník čtenářské soutěže je šťastně za námi, do konce letošního roku budeme vydávat i ostatním lovcům jejich nasbírané perličky. A už nyní se těšíme na druhý ročník, který odstartuje v lednu 2017 v oddělení pro děti Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana.

DĚKUJEME všem dětem, které si zaslouží titul Lovec perel 2016!

Za prima projekt děkujeme Knihovně města Hradce Králové, za odměny Městu Uherské Hradiště a Nadaci SYNOT.                               

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři