tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Promítání filmu Na sever od slunce v rámci programu Promítej i ty!

datum akce 27.11.2014, před 5 roky | vytvořeno: 14.11.2014, před 5 roky v rubrice Aktuálně Přijďte se podívat na film, který byl uvedený na filmovém festivalu Jeden svět.

Film Na sever od Slunce byl uvedený na filmovém festivalu Jeden svět a Knihovna BBB pořádá ve čtvrtek 27. 11. 2014 v 18:00 v čítárně jeho projekci v rámci programu Promítej i ty!

Na sever od Slunce

I. Wegge, J. Nyseth Ranum / Norsko / 2012 / 46 min.

Inge a Jørn nejsou běžní surfaři. Spojení s vodou a přírodou se rozhodli prožít si až na dřeň. Na devět měsíců se usadili na opuštěné pláži ostrova u břehů Norska daleko za polárním kruhem, kde našli nejen perfektní vlny, ale také spousty naplavených odpadků. Na pláži chtějí zůstat, dokud neposbírají alespoň tunu toho, co sem dennodenně přináší moře ze vzdálených míst. Svůj životní styl odpovědných surfařů dotahují k dokonalosti i tím, že se živí levným prošlým jídlem a jejich dodávka jezdí na přepálený olej. Fantastické záběry přírody, dobrodružného surfování za polární noci i „běžného“ pobývání na pláži spojuje čirá radost ze života mimo civilizaci. Hrdinové filmu si však zároveň musí zajistit základní podmínky k přežití.

Film je vhodný od 12 let.

Vstup zdarma!