tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Noc s Andersenem 2018

datum akce 23.3.2018, před 6 roky | vytvořeno: 26.3.2018, před 6 roky v rubrice Aktuálně i 19. Noc s Andersenem jsme si užili

19. uherskohradišťská noc s Andersenem začala už v poledne a potěšila malé pacienty a děti z MŠ při nemocnici čtenou pohádkou z knihy Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce, kde jsme společně s dětmi "upekli" dort. Do nemocnice je  přišly pozdravit také loutkářky z TJ Sokol. Odpoledne se na travnaté ploše za knihovnou všem dětem věnovali skauti ze střediska Psohlavci pestrými ukázkami aktivit.

V 18 hodin již patřila čítárna knihovny dětem, které na mnoha místech našeho města mohly zažít pohádkovou noc. Tématem letošního večerního programu v KBBB bylo 80. výročí vzniku Rychlých šípů, a proto kromě Hanse Christiana Andersena a pana starosty překvapil děti také samotný Široko. Ve večerním programu v Knihovně BBB hrál hlavní roli ježek v kleci... i ten, kdo nevěděl, po účasti v naší večerní soutěži Riskuj ví... o Dvojce, Jestřábovi, gingku, ...

Videopozdravy všem nocujícím dětem poslali herci Slováckého divadla a dánský velvyslanec v ČR pan Ole Frijs-Madsen. A to už byl čas na čtení z knihy Rychlých šípů v podání herečky Barbory Nesvadbové. Společně jsme si zasoutěžili a snad jste náš pořad zahlédli také v hlavních večerních zprávách na ČT1.

Ještě dlouho do noci bylo všude živo a nikde nezapomněli na pohádky, které podle Zdeňka Svěráka jsou vláhou pro dětskou duši. Věříme, že všichni nocležníci si své programy v mnoha knihovnách a školách užili a už se těšíme na další, u nás již dvacátou, Noc s Andersenem 2019!

A zde přikládáme odkazy:

Fotoalbum:

http://kbbb.rajce.idnes.cz/NsA_-_skautske_odpoledne_23.3.2018/

http://kbbb.rajce.idnes.cz/NsA_-_vecerni_program_23.3.2018/

Televizní vysílání:

Skautské odpoledne u knihovny (min. 16:55)

Regionální vysílání v 18:00 (min. 22:05)

Hlavní zpravodajská relace ČT (min. 19:21)

Události v regionech ČT 24 (min. 20:32)

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři