tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Noc s Andersenem již podvacáté!

datum akce 29.3.2019, před 10 měsíci | vytvořeno: 21.3.2019, před 10 měsíci v rubrice Aktuálně Letos je tomu přesně 20 let, co se v uherskohradišťské knihovně nocovalo poprvé

V jeden jediný večer se pro děti otevírají brány mnoha institucí i v noci, kdy knihovny a školy pozvou děti na noční čtení pohádek, na které v dnešní uspěchané době není doma tolik času a kdy chtějí připomenout, jak prima je číst, a to nejen pohádky! V pátek 29.3.2019 ukončí Noc s Andersenem Březen-měsíc čtenářů.

Společnou akci k podpoře dětského čtenářství pořádá Klub dětských knihoven SKIP ČR.19. pohádková Noc s Andersenem proběhne v letošním roce v pátek 29.3. na téměř 1750 místech. Odhadujeme, že nocovat bude na 98.000 malých i velkých účastníků, a to nejen v Čechách, na Moravě, ve Slezsku, ale také na Slovensku či v Polsku, ve Slovinsku, v USA, Chorvatsku, Německu, Saúdské Arábii, Turecku, Řecku, Švýcarsku, Itálii, Velké Británii, na Novém Zélandu či na Maltě, v Austrálii, Francii, Bulharsku i Rakousku, ve Španělsku a Portugalsku - tedy celkem v 21 zemích světa!


Oslavy 20. ročníku uherskohradišťské Noci s Andersenem zahájíme již tradičně v  uherskohradišťské nemocnici, kde naše pohádkové nocování těsně po poledni začíná. V 18.00 pak v Knihovně BBB pozdraví děti sám pan Hans Christian Andersen společně se starostou města panem Stanislavem Blahou.

Vyhlásíme výsledky výtvarné soutěže, která proběhla ve spolupráci s Eurocentrem Zlín

a společně s dětmi samozřejmě nezapomeneme slavit :-)


Celý slavnostní večer zpestří Divadlo MaléHry, či soutěžní kvíz o Dánsku. A pak už se malí nocležníci odeberou na svá spací místa, kde stráví úžasnou pohádkovou Noc s Andersenem známým i neznámým.


Programu v knihovně se zúčastní druháčci ZŠ Za Alejí a děti přihlášené na nocování na pobočce v Mařaticích, v Jarošově a u nás v oddělení pro děti. Účast na programu je pouze pro přihlášené děti.

Během Noci s Andersenem budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace akce.

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři