tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Noc s Andersenem proběhla i pojednadvacáté!

datum akce 28.8.2020, před 4 roky | vytvořeno: 29.8.2020, před 4 roky v rubrice Aktuálně Tentokrát Noc netradičně ukončila prázdniny

Letošní 21. uherskohradišťská Noc s Andersenem proběhla poněkud netradičně. Nejenže COVID-19 odsunul původní březnový termín, ale zároveň nám plánované lampiónové Setkání broučků neumožnilo nocovat s dětmi v náhradním oficiálním říjnovém termínu. Rozhodli jsme se proto nocováním ukončit prázdniny. A opět to byl skvělý večer!

V 18:00 jsme společně s 11 nocležníky oficiálně zahájili 21. pohádkové nocování. Zasmáli jsme se při seznamovacích hrách, budoucím mladým knihovníkům-pátračům představili knihovnu i knihovnickou profesi, společně se najedli a úderem osmé hodiny zahájili historicky první PÁTRAČKU.

Tři týmy se tak vydaly po stopách, které jim v knihovně zanechal samotný Bedřich Beneš Buchlovan. A protože se jim podařilo vyluštit všechny zapeklité rébusy a hlavolamy, nalezli vzácný poklad. Tajemná truhla odkryla tajemství... "Milý příteli psaného slova, blahopřeji Ti! S velkým uznáním Ti musím sdělit, že jsi došel k cíli. A poněvadž si právě čteš tento dopis, objevil jsi 3 knihy mému srdci nejvzácnější."

A opravdu, knihu Babička z roku 1922 jsme prolistovali v bílých rukavicích a prohlédli si společně také Zlatou a Stříbrnou knihu pohádek. Nakonec jsme ještě uherskohradišťský park ozdobili vlastnoručně malovanými kamínky a těšíme se, že udělají radost dál.

Pak už nezbývalo než ulehnout a zaposlouchat se do čteného příběhu... A my už vyhlížíme noc 22., v pátek 26.března roku 2021!

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři