MAŘATICE: Noc s Andersenem

datum akce 1.4.2022, před 2 roky | vytvořeno: 5.4.2022, před 2 roky v rubrice Aktuálně Harry Potter a kouzelný svět letos zavítal do Mařatic!

Harry Potter měl při příležitosti Noci s Andersenem zavítat do knihovny v Mařaticích už před dvěma lety. Ze známých důvodů se Noc tehdy nekonala a tak si čarodějný svět Harryho Pottera mohly děti užít až letos.

Nejdřív jsme si udělali výlet do Knihovny BBB, kde děti oslovil samotný Hans Christian Andersen a také Víťa Marčík se svým loutkovým divadlem. Potom jsme se všichni vrátili do Mařatic, které se mezitím změnily na Bradavice. A tak jsme si přečetli kousek z druhého dílu o tajemné komnatě, děti srovnaly knihu a film.

Poté si každý vyzkoušel  vjezd s vozíkem a kufrem na známé nástupiště 9 3/4. Následovalo rozřazení do kolejí, vyrobili jsme si vlastní kouzelnou hůlku a brýle Harryho Pottera. Ale to už přes okno nakukovali zvědaví rodiče a odvedli si své děti, mrskající hůlkami a zaklínadly, domů.

Letos jsme nenocovali přes noc, ale příští rok si už Noc s Andersenem užijeme až do rána.