tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Noční prohlídky Uherského Hradiště

datum akce 11.6.2015, před 9 roky | vytvořeno: 28.5.2015, před 9 roky v rubrice Aktuálně Město Uherské Hradiště se letos již potřetí připojuje k celostátní akci Putování po historických městech Čech, Moravy a Slezska, iniciované Sdružením historických sídel.

V rámci tzv. TOP týdne ve dnech 6. - 14. června 2015 je připravená pestrá nabídka možností seznámit se s památkami a zajímavými místy nejen v Uherském Hradišti, ale také jeho okolí.

Součástí TOP týdne jsou také noční prohlídky města nazvané Tajuplné Hradiště, které umožní prohlédnout si některé zajímavé památky a zákoutí města. S historičkou Blankou Rašticovou navštívíte podzemí františkánského kláštera i jeho barokní refektář, dozvíte se, kde ve městě klapala mlýnská kola, kde stávala městská lázeň či kudy tekla Rechla. Na závěr si prohlédnete interiér farního kostela sv. Františka Xaverského, včetně kaple sv. Viktorie. Během prohlídky se seznámíte s pověstmi, které vyprávějí o městě.

Zcela ojedinělá bude prohlídka ve čtvrtek 11. června, neboť bude rozšířena o návštěvu někdejší synagogy, dnes sídla Knihovny B. B. Buchlovana, která byla postavena před 140 lety. Pohled z její věže skýtá vskutku nevšední zážitek.

Účast na prohlídce je bezplatná, avšak počet účastníků je omezen prostorovými možnostmi objektů, proto je účast na prohlídce možná pouze na základě předchozí rezervace v MIC Uherské Hradiště (tel.: 572 525 525). Sraz účastníků na Mariánském náměstí u mariánského sloupu ve 20.00 hodin.

Termíny prohlídek: úterý 2. 6., úterý 9. 6., čtvrtek 11. 6. a úterý 16. 6. 2015.


Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři