Obec Dolní Němčí a Místní knihovna slaví úspěch

vytvořeno: 25.6.2018, před 6 roky v rubrice Aktuálně pro knihovny Skvělý úspěch obce v soutěži Vesnice roku 2018.

Obec Dolní Němčí získala zlatou stuhu a stala se tak Vesnicí roku 2018 v krajské soutěži. Velký úspěch slaví i knihovna, která obdržela diplom ZA MODERNÍ KNIHOVNICKÉ A INFORMAČNÍ SLUŽBY. Zasíláme velké gratulace a přejeme hodně štěstí v celostátním kole soutěže.

Seznámení s knihovnou Dolní Němčí

Knihovna Dolní Němčí se řádí mezi profesionální knihovny našeho regionu. V roce 2016 započala v knihovně zcela zásadní rekonstrukce, kdy přístavbou do dvora došlo k novému uspořádání knihovny. Prostor byl vybaven novými regály na knihy pro děti, byl vybudován dětský koutek a v suterénu našla své místo „Retroknihovna“ s místem pro konání tvořivých dílniček. Velkou zásluhu na proměně knihovny má velmi energická a příjemná paní knihovnice Jana Daňková, která své místo v knihovně zastává teprve od dubna roku 2016. Tímto ji velmi děkujeme za vzornou reprezentaci v krajské soutěži."