tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Ocenění pro nejlepší knihovny roku 2018

vytvořeno: 11.10.2018, před 1 rokem v rubrice Aktuálně pro knihovny Vyhlášení a předání cen se uskutečnilo 9.10. v Zrcadlové kapli Klementina

Náš region v celostátním kole v kategorii „základní knihovna“ reprezentovala Místní knihovna Dolní Němčí. Velké gratulace a poděkování patří knihovnici Janě Daňkové a panu starostovi Františku Hajdůchovi, že se jim podařilo dostat se mezi patnáct nejlepších knihoven! Naposledy se takovému úspěchu těšila Místní knihovna Slavkov v roce 2015. Na takové knihovny jsme opravdu pyšní.


Knihovnou roku 2018 v kategorii „základní knihovna“ se stala:

Místní knihovna Pavla Křížkovského z Holasovic z Moravskoslezského kraje.

Zvláštní ocenění získaly:

Místní knihovna Černotín z Olomouckého kraje a

Obecní knihovna Horní Ves z kraje Vysočina.


Hlavní cenu v kategorii „informační počin“ získal:

Mgr. Roman Giebisch, PhD., předseda Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) za implementaci mezinárodního projektu Bookstart v českém prostředí s názvem S knížkou do života.

Zvláštní ocenění obdržela:

Knihovna města Ostravy za vedení klubové činnosti jako významného sociálního a socializačního prvku napříč všemi generacemi.


Ocenění „Městská knihovna roku 2018“, které uděluje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Svaz měst a obcí ČR, získala:

Regionální knihovna Karviná z Moravskoslezského kraje.


Dále byla udělena cena MARK 2018 a cena Knihovny jinak, která patří Zámecké knihovně Mořice v Olomouckém kraji za akci, jejímž cílem bylo „přetáhnout“ čtenáře od Facebooku ke čtení.