tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Ocenění pro nejlepší knihovny roku 2018

vytvořeno: 11.10.2018, před 1 rokem v rubrice Aktuálně pro knihovny Vyhlášení a předání cen se uskutečnilo 9.10. v Zrcadlové kapli Klementina

Náš region v celostátním kole v kategorii „základní knihovna“ reprezentovala Místní knihovna Dolní Němčí. Velké gratulace a poděkování patří knihovnici Janě Daňkové a panu starostovi Františku Hajdůchovi, že se jim podařilo dostat se mezi patnáct nejlepších knihoven! Naposledy se takovému úspěchu těšila Místní knihovna Slavkov v roce 2015. Na takové knihovny jsme opravdu pyšní.


Knihovnou roku 2018 v kategorii „základní knihovna“ se stala:

Místní knihovna Pavla Křížkovského z Holasovic z Moravskoslezského kraje.

Zvláštní ocenění získaly:

Místní knihovna Černotín z Olomouckého kraje a

Obecní knihovna Horní Ves z kraje Vysočina.


Hlavní cenu v kategorii „informační počin“ získal:

Mgr. Roman Giebisch, PhD., předseda Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) za implementaci mezinárodního projektu Bookstart v českém prostředí s názvem S knížkou do života.

Zvláštní ocenění obdržela:

Knihovna města Ostravy za vedení klubové činnosti jako významného sociálního a socializačního prvku napříč všemi generacemi.


Ocenění „Městská knihovna roku 2018“, které uděluje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR a Svaz měst a obcí ČR, získala:

Regionální knihovna Karviná z Moravskoslezského kraje.


Dále byla udělena cena MARK 2018 a cena Knihovny jinak, která patří Zámecké knihovně Mořice v Olomouckém kraji za akci, jejímž cílem bylo „přetáhnout“ čtenáře od Facebooku ke čtení.Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři