Pasování prvňáčků? Ne, letos to jsou druháčci!

datum akce 21.9.2020, před 4 roky | vytvořeno: 24.9.2020, před 4 roky v rubrice Aktuálně knihy si odneslo 417 druháčků z Uherského Hradiště a okolí

Oddělení pro děti se po několik dní vždy dopoledne změnilo na Knižní království, kam dorazil písmenkový král či královna a přivítali začínající čtenáře do světa knih, pohádek, příběhů a básniček. Všechny malé princezny a rytíři byli odpasováni opravdickým mečem a slíbili, že se stanou ochránci knížek a budou knížky číst.

Karanténa odsunula slavnostní pasování z června až na měsíc září, letos jsme tedy v projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka pasovali už velké druháčky. Přesvědčili jsme se, že děti přes prázdniny číst nezapomněly! Některým školám z okolních obcí covidová situace nedovolila přijet, těm jsme knížky poslali, ale 368 dětí král a královny odpasovali. O tom, že to byl pro začínající čtenáře zážitek, svědčí i to, že se nám do knihovny hlásí řada nových malých čtenářů a my věříme, že se s nimi budeme vídat opravdu často!

Děkujeme královnám Lucii, Mirce a Lence, králi Radovanovi a princeznám Aničce, Kateřině a Elišce - vždyť i oni nám pomohli slavnostně dětem otevřít cestičku ke krásným příběhům a světu fantazie. A jak napsala paní učitelka Markéta: "Bylo to úžasné, děti byly nadšené! Polovinu cesty z knihovny do školy jsme probírali, kde asi má Písmenková královna království a jakých všech písmenek si děti všimly na jejím plášti :)."