tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Po stopách historie města Uherské Hradiště

datum akce 14.6.2019, před 12 měsíci | vytvořeno: 14.6.2019, před 12 měsíci v rubrice Aktuálně družební návštěva skalických dětí v UH

Po stopách historie města Uherské Hradiště nesla název družební návštěva dětí ze šestých a sedmých tříd ZŠ Strážnická ve slovenské Skalici a ZŠ UNESCO v Uherském Hradišti, který v pátek 14. června 2019 připravila Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana. Celodenní program začal slavnostním přijetím skalických šesťáků na radnici, poté naše kroky směřovaly do Expozice města UH, kde se k nám přidali hradišťští sedmáci. Společně s historičkou Blankou Rašticovou jsme poznali historii našeho města, podívali jsme se do synagogy i ZŠ UNESCO a závěr celého dne pak patřil národopisné expozici ve Slováckém muzeu, kde si děti zároveň mohly vyzkoušet malování na hedvábí.

Věříme, že i přes dnešní horký den se slovenským dětem u nás líbilo, že navázaná přátelství budou pokračovat a těšíme se na příště! Skalickým dětem přejeme šťastnou cestu domů a na naše sedmáky už se těšíme v oddělení pro děti Knihovny BBB, až si přijdou vypůjčit nějakou knihu na prázdniny :-)

Děkujeme Městu UH, PhDr. Blance Rašticové, naše díky letí také do Slováckého muzea, do Stálé expozice dějin města Uherské Hradiště a do ZŠ UNESCO UH.

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři