tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Představení konverzační karetní hry Řekni mi

datum akce 23.11.2022, před 1 rokem | vytvořeno: 10.10.2022, před 1 rokem v rubrice Aktuálně Malá hra, se kterou zvládnete i velká témata.

V čase podzimního rozjímání bychom vás rádi pozvali na představení konverzační karetní hry "Řekni mi“. Karetní hra Řekni mi pomáhá zdravotníkům, pečovatelům, sociálním pracovníků i studentům těchto oborů, zdravým i nemocným a jejich rodinám otevírat důležité životní otázky a diskuzi na téma hodnot a přání v souvislosti se závěrem života.

Pojďte se s námi zamyslet nad důležitými otázkami života, včetně odcházení.

Ke společnému povídání nad citlivými tématy vás srdečně zve Knihovna BBB a paliativní tým Uherskohradišťské nemocnice.

Středa 23.11. 2022 v 17:00 čítárna KBBB, vstup volný.


Konverzační karetní hra Řekni mi:

Z výzkumů víme, že většinu lidí někdy napadlo, co by si přáli v závěru svého života. Málokdo o tom ale někomu řekne. Komunikace o přáních v závěru života je pro mnohé náročná a většina z nás ji nechává až na poslední chvíli. Konverzační karetní hra Řekni mi pomáhá lidem otevírat důležité životní otázky a diskuzi na téma hodnot a přání v souvislosti se závěrem života. Vezměte si na pomoc malou hru, se kterou zvládnete i velká témata.

Konverzační karetní hra Řekni mi vychází z předlohy americké hry Hello (dříve My Gift of Grace).

Když se nám dostane hra do ruky, máme většinou představu, že o takových hlubokých a intimních věcech bychom mluvili jen s nejbližšími lidmi. Pravdou ale je, že o těchto věcech se snáze mluví s lidmi, se kterými si nejsme úplně blízko (kolegové v práci) nebo je dokonce neznáme (hraní na kurzech). Pokud si zkusíme zahrát s rodinou, má hra potenciál velkého dopadu do reálného života. Díky hře můžeme porozumět tomu, co naši nejbližší chtějí a až přijde chvíle, kdy budeme konfrontováni s koncem života, mohou nám informace ze hry pomoci situaci lépe zvládnout.

Více informací o hře Řekni mi se dozvíte zde.