tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Představujeme osobnosti Uherského Hradiště

datum akce 23.4.2024, před 27 dny | vytvořeno: 25.4.2024, před 25 dny v rubrice Aktuálně družební návštěva skalických děti u nás

Již v minulém školním roce jsme společně s (tehdy ještě) čtvrťáky ze ZŠ UNESCO navázali poštovní přátelství s dětmi ze ZŠ Strážnická ve Skalici a na společné setkání se naši (nyní tedy :) páťáci připravovali také po celý letošní školní rok s projektem Představujeme osobnosti Uherského Hradiště.

Díky projektu děti poznaly 5 osobností, po kterých jsou pojmenovány ulice či instituce našeho města - Bedřicha Beneše Buchlovana, Jožu Uprku, Josefa Stancla, Františka Kretze a Vladislava Vaculku. Při několika setkáních v knihovně vytvořily jednotlivým osobnostem vizitky, 3D portréty a poté videoprezentace, díky nimž mohly představit osobnosti svým slovenským kamarádům. 

Družební setkání pátých tříd se uskutečnilo 23. dubna 2024 a náš celodenní program začal slavnostním přijetím dětí na radnici. Poté naše kroky směřovaly do Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana, kde se děti rozdělily do týmů a seznámily s pravidly odpolední poznávací hry. Krásný divadelně/hudební kousek ze života sv. Václava završil exkurzi po ZŠ UNESCO a po obědě už kroky jednotlivých týmů směřovaly do míst vybraných "osobností". Program si pro děti připravili ve Stálé expozici města, v Galerii Joži Uprky, v Galerii Slováckého muzea, ve Státním okresním archivu UH a v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana. Děti skládaly znak města, poznávaly obrazy J. Uprky, při tvoření se inspirovaly tvorbou V. Vaculky, objevovaly tajemství refektáře a vyzkoušely si práci s ozoboty.

Sladkou tečkou na konec nebyla jen cukrová vata, ale hlavně pohled na nově vzniklá přátelství. "Vaše deti boli milé a šikovné. Bol to obohacujúci a skvelý deň. Na Uherské Hradište budem tak ako aj ostatní rada spomínať." Ľubica Rozborilová, riaditelka Knižnice Skalica.

  • Mega sa mi tu páčilo
  • Lúbilo sa mi: sranda, kamarádi a žádné veci nemali negatíva
  • Lúbil sa mi kolektiv tímu, nelúbilo sa mi, že sme nestíhali
  • Ľúbila sa mi celá história mesta a skvelé mám zážitky a neľúbilo sa mi, že nás niekedy chalani zdržovali :)
  • Bavilo mňa chodiť a hľadať
  • Lúbili sa mi tie aktivity a ten program a mega škola a hlavne jedlo
  • Nelíbilo se mi, že byla zima, líbilo se mi jídlo (cukrová vata, buchta) a že jsme pracovali jen my (bez učitelky) :)

Děkujeme: Město UH, Stálá expozice města UH, Galerie Joži Uprky, Galerie Slováckého muzea, Státní okresní archiv UH, TULiP UH a všem kolegyním ze služeb KBBB

Foto: Město UH, KBBB, Galerie Slováckého muzea, ZŠ UNESCO

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři