Projekt Bookstart - S knížkou do života

vytvořeno: 28.1.2021, před 4 roky v rubrice Akce SPLK v roce 2020 podpořil KBBB v projektu zaměřeném na dětské čtenářství.

Bookstart, v českém prostředí projekt S knížkou do života, je mezinárodní iniciativa sloužící k podpoře čtenářství. Projekt je zaměřen především na získání pozitivního vztahu ke knize u nejmenších dětí, a to ve spolupráci s rodiči. Rodiny s novorozenci v zapojených knihovnách jsou u příležitosti vítání občánků  obdarovány dárkovou knižní sadou.

Sada obsahuje leporelko lidových říkadel a písniček a audioknihu, pro rodiče pak stručný návod jak a co dítěti číst a seznam doporučené současné literatury pro děti do 3 let.

Do projektu je zapojena i Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana:

Dárkové knižní kufříky pořídil v roce 2020 Spolek přátel literatury a Knihovny BBB Uh. Hradiště s finanční podporou kulturního grantu města Uherské Hradiště.

Velké díky!