tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Ptejte se knihovny

Služba "Ptejte se knihovny" je podobná běžnému dotazu, kdy do knihovny přijde uživatel a ptá se, jestli existuje ta či ona informace, dokument apod. Rozdíl je ve způsobu komunikace a v rozsahu.

Komunikujete s námi elektronickou poštou a neptáte se pouze naší knihovny (i když i to je možné) - ptáte se různých knihoven a jejich pracovníků a ti mohou najít lepší odpověď na váš dotaz, pokud se týká jejich oboru činnosti (pozn. naše knihovna zodpovídá za region Uherské Hradiště a dotazy k vlastním fondům).


Odpovědi jsou archivovány a postupně vzniká jejich databáze, což může být velmi cenný zdroj informací. Máte-li zájem o bližší informace, podívejte se na stránky projektu www.ptejteseknihovny.cz, odkud pochází i následující text:

Proč zrovna Ptejte se knihovny?

Protože knihovníci naleznou odpověď. V knihovnách najdete pracovníky, kteří jsou specialisty na  vyhledávací služby, mají přístupy k novým databázím a pomohou vám najít odpověď na vaše dotazy. Ptejte se knihovny je službou českých knihoven nejširší veřejnosti.

Služba Ptejte se knihovny odpoví na vaše stručně konkrétní otázky krátkým seznamem knih, časopisů, popřípadě i www stránek (do 5 záznamů). Ptejte se knihovny je tedy službou faktografickou a  bibliografickou.

Na vaše dotazy zaručujeme odeslání odpovědi na vaši e-mailovou adresu do 48 hodin (v pracovních dnech) od doručení vaší zprávy. V případě velmi složitých dotazů se s vámi dohodneme na nejbližším možném termínu odpovědi. Pro formulaci vašich otázek si můžete přečíst doprovodný text.

Vaše dotazy a odpovědi na ně archivujeme, samozřejmě bez uvedení vašeho jména a bez uvedení bližších osobních údajů.

Seznam zúčastněných knihoven zde.

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři