tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Půjčení e-knihy

Půjčování knih online: rychle, snadno, legálně!!

JAK SI VYPŮJČIT E-KNIHU Z NAŠEHO KATALOGU?

​Před vypůjčením e-knihy je nezbytné se přihlásit do svého uživatelského konta v katalogu Tritius. Pro přihlášení použijte číslo průkazky a PIN nebo datum narození ve tvaru RRMMDD (dvojčíslí: rok měsíc den).
​Tituly, které lze půjčit jako e-knihy naleznete v katalogu v záložkách "Seznamy" - odkaz zde.
Každý titul, který lze půjčit jako e-výpůjčku má v detailu svého záznamu možnost volby “půjčit E-knihu”. Tlačítko je aktivní pouze, jste-li přihlášeni do svého uživatelského konta.
Po kliknutí na tlačítko “Půjčit E-knihu” se objeví následující obrazovka s informacemi o e-výpůjčce. Je nutné potvrdit souhlas s podmínkami e-výpůjček. Poplatek za půjčení e-výpůjčky je 20 Kč (uhradit jej můžete prostřednictvím platební brány ve svém čtenářském kontě). 
Po stisknutí tlačítka “Vyžádat si e-knihu“ je e-výpůjčka připravena na serveru Palmknihy.cz. Na Vaši emailovou adresu bude doručena zpráva s údaji o výpůjčce.
Takto vypadá úspěšné dokončení výpůjčky.
​Nyní je třeba se přihlásit v aplikaci Palmknihy a přejít do sekce E-knihy, kde je e-výpůjčka k dispozici.
Pokud nejste na webu palmknihy.cz registrovaní, je třeba se zaregistrovat se stejným emailem, který je uveden ve vašem účtu v knihovně nebo se registrovat přímo v aplikaci.

Jak číst e-knihu z e-výpůjčky?

E-knihu lze číst prostřednictvím telefonů, tabletů či čteček knih.

Aplikaci Palmknihy lze nainstalovat na hardwarové čtečky knih se systémem Android (např. zařízení ONYX, C-TECH, inkBook, Energy Sistem, …).

Aplikaci prozatím není možné nainstalovat na některé elektronické čtečky s vlastním uzavřeným systémem (např. Kindle nebo PocketBook).

Po přihlášení do aplikace Palmknihy (jméno je e-mail + heslo z registrace na Palmknihy) si e-knihu stáhnete do zařízení.

Jak otevřít e-knihu v aplikaci Palmkihy?

1. Po instalaci, spuštění a přihlášení do aplikace Palmknihy se zobrazí hlavní stránka aplikace. 

2. V menu dole na hlavní stránce aplikace zvolte ikonu s knihou "e-knihy".   Zobrazí se nahrané e-knihy nebo možnost aktualizace knihovny.

3. E-knihu stáhnete kliknutím na obálku knihy. 

Případné dotazy můžete psát na adresu: knihovna@knihovnabbb.cz

Kam se obrátit v případě problému či dotazu?

Nevíte-li si rady a potřebujete poradit s e-knihami či audioknihami online, lze tak učinit přímo v knihovně nebo se můžete obrátit na email společnosti knihovny@palmknihy.cz nebo na internetovou nápovědu.

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři