tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Regionální oddělení

Regionální oddělení shromažďuje dokumenty, které souvisejí s okresem Uherské Hradiště. Najdete zde informace o folklóru, lidových zvycích, dějinách i současnosti jednotlivých obcí okresu, přírodních, historických i technických památkách, regionálních osobnostech. Pokud Vás zajímají místní pověsti, knihy napsané ve Vaší obci, nebo třeba jen život, radosti a strasti našeho lidu, zamiřte do regionálního oddělení.

Regionální oddělení nabízí časopisy, které vycházejí v okrese UH, národopisné časopisy zaměřené na Slovácko a jižní Moravu a také obecní či městské zpravodaje. Mnohé obce nám zasílají publikace, které vydaly, a my z nich vytváříme databázi. V současnosti obsahuje téměř 30 tisíc záznamů a nabízí Vám orientaci v mnoha tématech regionu.

Zajímá Vás historie Vaší obce? hledáte, kdo zajímavý se v ní narodil? Zkuste hledat v naší databázi REGION.

Regionální oddělení vydávalo do roku 2001 publikaci Kalendárium regionálních osobností, jejíž obsah tvoří životní výročí zajímavých lidí okresu UH, životopisné medailony 12 místních spisovatelů a ukázky z jejich tvorby. Tuto publikaci si můžete vyzvednout v regionálním oddělení ZDARMA!

Obrázek pochází z publikace Královské město Uherské Hradiště a zachycuje život v Prostřední ulici, centru města.

Další menu této stránky
Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři