tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Odkazy pro inspiraci

Různé - užitečné odkazy pro knihovny

  

Vybavení knihoven - Ceiba – TÚK

Knihovnické tiskopisy, pomůcky, regálové systémy, doplňky.

Výstavba a rekonstrukce knihoven - Informace pro knihovníky

Potřebné informace k výstavbě a rekonstrukci knihoven, standardy pro výstavbu knihoven.

Databanka vzdělávacích knihovnických programů - https://knihovnici.kjm.cz/

Databanka slouží pracovníkům knihoven, kteří po přihlášení, mohou zveřejňovat, sdílet a hodnotit lekce, vzdělávací programy, besedy a další typy programů, které knihovny realizují pro své uživatele (od dětí, přes dospělé až po seniory a další cílové skupiny).

Čtenářské kluby - zpracované výukové lekce pro žáky základních škol. Inspirace pro knihovníky, kteří pořádají besedy nad knihami pro dětské čtenáře. Spousta krásně zpracovaných lekcí a jiných podpůrných materiálů -  http://new.ctenarskekluby.cz/co-nabizime/lekce

Metodické listy k besedám a lekcím - http://metodika.knihovna.cz/

Projekt studentů Informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity. Na stránkách můžete najít inspiraci k besedám a své vlastní metodické listy sdílet s ostatními.

Besedník Ivony Březinové - www.besednik.cz

Internetový portál sdružující autory "na cestě" rozjela spisovatelka Ivona Březinová a podporuje ho i Národní knihovna.  Umožňuje knihovnám a školám snadno a rychle získat kontakty na lidi, kteří jsou ochotni pořádat besedy, veřejná čtení, workshopy a přednášky.

Materiály a besedy pro práci s dětmi a mládeží - Klub dětských knihoven Zlín

OKNA - O knihovnických aktivitách - texty besed z jednotlivých ročníků

Zlatá stuha - metodické listy, které připravila paní Nina Rutová pro knihy oceněné Zlatou stuhou. Najdete zde náměty, jak lze s knihou nebo jejím úryvkem v knihovnách pracovat a udělat z individuálního čtení společný zážitek.

Tisíc knih - http://www.tisicknih.cz/

Na první pohled velmi jednoduchý a graficky střídmý web s názvem Tisíc knih je věnovaný stejnojmenému projektu - po zadání názvu knihy vám doporučí dalších 1000 titulů, které by se vám mohly líbit.

Včelka - https://www.vcelka.cz/cs/

Online aplikace Včelka zlepšuje úroveň čtení a pomáhá při obtížích se čtením, včetně dyslexie. Je to učební nástroj nové generace pro studenty, rodiče, učitele a profesionály. Na základě osvědčených cvičení z poradenské praxe vytváří aplikace individuální sady cvičení pro každého čtenáře, které se přizpůsobují jeho aktuálním dovednostem.

Zlatý fond české a světové literatury pro fondy veřejných knihoven - https://ipk.nkp.cz/odborne-cinnosti/knihovni-procesy/akvizice/01_Akvizice.htm

Elektronický časopis Malý tvořivec, který vydává Klub tvořivých knihovníků. Časopis obsahuje autorské listy různých kvízů, omalovánek, vystřihovánek, oblékaček, skládaček, labyrintů apod.

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři