S čchi-kungem Zemí středu

datum akce 16.1.2019, před 5 roky | vytvořeno: 27.12.2018, před 5 roky v rubrice Aktuálně Povídání o Číně, Shaolinu a cvičení čchi-kungu v podání Jany Zlámalové

Knihovnice z Mařatic Jana Zlámalová se setkala s filozofií a cvičením pocházejícím ze starověké Číny - čchi-kungem. Jemné cvičení čchi-kungu mělo na ni výborný vliv a proto po nabídce jet přímo na místo vzniku, do okolí kláštera v Shaolinu a cvičit přímo na místě, neváhala a rozjela se do daleké Číny. Zde spolu dalšími, včetně lektora Václava Vocáska, intenzivně cvičila čchi-kung a poznávala Čínu a okolí Shaolinu. Shaolinský klášter je kolébkou nejenom cvičení čchi-kungu, ale hlavně je ve světě znám prezentací čínského bojového umění kung-fu. V okolí kláštera působí desítky škol kung-fu, kterými prošlo mnoho adeptů tohoto umění. Nejmladší z nich jsou ve věku tří či čtyř let.

Čína je zajímavá a zároveň rozporuplná země. Má obdivuhodné tradice a specifickou architekturu. Vznikl zde obdivuhodný systém čínské medicíny, jehož platnost překračuje věky. Lidé jsou milí a krajina různorodá a krásná. Najdete zde ale také lesy paneláků, dohled na každém kroku a informační technologie, použité ke sledování vlastních lidí.

Kdy: Středa 16. ledna v 17 hodin

Kde: Čítárna Knihovny BBB

Vstupné: 20 Kč

Na této akci pořádané Knihovnou Bedřicha Beneše Buchlovana budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem prezentace organizátora akce.