tel.: 572 551 250knihovna@knihovnabbb.cz

Spisovatelka Ivona Březinová na Slovácku

datum akce 20.11.2015, před 4 roky | vytvořeno: 20.11.2015, před 4 roky v rubrice Aktuálně beseda s oblíbenou autorkou mnoha dětských knih

Spisovatelka Ivona Březinová nepřijela za uherskohradišťskými malými čtenáři poprvé, letos však speciálně potěšila ty, kteří mají v oblibě ilustrace Heleny Zmatlíkové. A tak díky výstavě ilustrací ve Slovácké galerii a připomínanému výročí úmrtí známé ilustrátorky mohla navštívit děti ZŠ Větrná, čtvrteční podvečer patřil setkání celých rodin ve výstavní síni při povídání o psaní knih. Překvapením a velkým dárečkem pro autorku bylo nečekané vystoupení mužského sboru z Boršic u Blatnice, které na harmoniku doprovodil Vlastimil Ondra. Jejich písně se nesly kouzelným prostorem a umocnily krásu okamžiku setkání s milou autorkou.
O knížkách a psaní vyprávěla v pátek dopoledne 20. listopadu 2015 také malým čtenářům Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti - čtvrťákům ze ZŠ UNESCO, ZŠ Za Alejí a třeťákům ZŠ Čtyřlístek. Autorka mnoha oblíbených dětských knih jim dala i návod na to, jak se stát spisovatelem či ilustrátorem. Její slova určitě padnou na úrodnou půdu a my v knihovně už se těšíme na hezké příspěvky do naší literární i výtvarné soutěže.  Podobná setkání v tomto týdnu zažily děti také v knihovnách v Uherském Ostrohu a ve Veselí nad Moravou.

fotoalbum z páteční besedy 20.11. : http://kbbb.rajce.idnes.cz/Ivona_Brezinova_20.11.2015#

fotoalbum ze Slovácké galerie 19.11. : http://kbbb.rajce.idnes.cz/Ivona_Brezinova_19.11.-SGM

Text a foto : oddělení pro děti Knihovny BBB v UH

Mohlo by vás zajímat
Na co se můžete těšit
Právě probíhající

Tipy na nákup

Napište nám, které tituly byste rádi uvítali v nabídce našich oddělení.

Zajímavé odkazy
Naši partneři