Vyhlášení výsledků literárních a výtvarných soutěží Píšu povídky, píšu básně, Ex-libris 2020 a Nejoriginálnější "vinš"

datum akce 16.6.2020, před 4 roky | vytvořeno: 15.6.2020, před 4 roky v rubrice Aktuálně tentokrát na téma Labyrint světa, Komenský & ráj knížek

I letos, ještě před ukončením školního roku, bychom rádi vyhlásili výsledky dvou, dnes již tradičních, soutěží, které pořádá naše knihovna. Do 22. ročníku literární soutěže Píšu povídky, píštu básně... přispělo 188 mladých autorů. To nejlepší, co přinesla literární soutěž, najdete ve sborníčku.

Ten i letos doplňují ex-libris, která k nám i přes karanténní situaci dorazila.

A obrátíte-li náš sborníček, všimnete si druhé titulní strany - tam najdete ty nejlepší vinše

k 20. výročí Noci s Andersenem, které jsme nemohli vyhlásit při samotném nocování,

neb termín pohádkového nocování byl přeložen.

Slavnostní vyhodnocení soutěží je tentokrát jiné, COVID-19 naše plány zcela změnil. Vítězné práce vyhlásíme virtuálně (viz. video výše) a ceny si mohou děti vyzvednout v oddělení pro děti Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana do konce června či během prázdninových dnů.

Děkujeme: Město Uherské Hradišti, Vitar s.r.o., RNDr. Vladimír Koníček, EUROCENTRUM Zlín a členům poroty Lence Burešové, Miroslavě Čápové, Aleně Kučerové, Olze Švecové a Lukáši Mahdalovi.