Noc s Andersenem u vás doma?

datum akce 9.10.2020, před 4 roky | vytvořeno: 7.10.2020, před 4 roky v rubrice Aktuálně letos trochu netradičně zkuste nocovat při společném andersenovském čtení

Milé děti, milí rodiče!

koronavirová pandemie přesunula letošní Noc s Andersenem do podzimních dnů. A i když u nás v knihovně jsme stihli přenocovat již koncem prázdnin, jubilejní 20. Noc s Andersenem je oficiálně přesunuta na pátek 9. října 2020. A nocování bude! Ale jiné... když nemůžou děti nocovat v knihovně, užijme si společné čtení pohádek doma!

Uspořádejte si svou vlastní noc! Zkuste věnovat páteční večer společnému čtení, rodinnému divadélku s literárními předlohami, společnému povídání o tom, co rádi čtete, malování obrázků inspirovaných četbou, připravte si čtecí doupata či polštářky, napište společný příběh či natočte video, jak si společně čtete! Najděte si pohádkový recept a společně si něco upečte... Můžete si také noc rozdělit - do půlnoci si číst s dětmi, po půlnoci pak bez dětí :-)

Buďte na příjmu, sdílejte na FB Noci s Andersenem či na svém Instagramu (s hastagem #ivhradistinocujeme) nebo pošlete na e-mail nocsandersenem@gmail.com fotky nebo kraťoulinká videa, jak si čtete či pochutnáváte na pohádkových dobrotách. Došlé zprávy nocujících z celé ČR slosujeme a 15 dětí odměníme krásnou knihou z nakladatelství Argo nebo audioknihou vydavatelství Tympanum.

Co již proběhlo a k čemu se lze vrátit?

• Chystaly se velké oslavy výročí narození Boženy Němcové - tak co si od ní nějakou pohádku přečíst?,
  • v nakladatelství Albatros připravil Ondřej Müller zapeklité otázky k 20. výročí českého překladu knihy Harry Potter,
  • pohádkové pohlednice s Harrym Potterem si všichni nocující mohou až do soboty vyzvednout v oddělení pro děti Knihovny BBB,
  • oblíbenou pohádkovou soutěž pro děti má na svém webu elektronický časopis veverusak.cz,
  • časopis Mateřídouška nabídl v březnovém čísle celostránkový kvíz Jak dobře znáš Andersenovy pohádky?,
  • až z daleké ciziny do Čech dorazilo už v březnu speciální číslo Krajánka, elektronického časopisu pro multilingvní děti,
  • den i podvečer s Andersenem v živém vysílání připravuje také internetové Rádio Junior.

Všechny materiály jsou postupně zveřejňovány a najdete je na FB stránce Noc s Andersnem